У Львові влаштували «Фройдівські читання». До річниці з дня народження Зиґмунда Фройда у Франковому університеті провели незвичні лекції. Це подія, що поєднує психоаналіз, мистецтво та філософію. Тож серед доповідачів – психоаналітик-митець Вольф Вердігер, що читає лекції в Колумбійському університеті Нью-Йорка. Та психоаналітик-філософ Ульріке Каді, асоційований професор Університетської клініки психоаналізу та психотерапії Віденського медуніверситету.

Такі читання проводять з 1970 року у Відні. А іноді щастило Лос-Анжелосу, Нью-Йорку, Мюнхену. Після багаторічних переговорів із Міжнародним фондом ім. Зиґмунда Фройда і Львівський психоаналітичний інститут отримав дозвіл на проведення такої акції. Колег із Європи «підкупили» українські здобутки у сфері розвитку психоаналізу. А також галицьке походження батька Зиґмунда Фройда, що народився у Тисмениці, на Івано-Франківщині. А мати його, як відомо, з Бродівщини. «Фройдівські читання» – лекція не лише про психоаналітику, яку вивчав Зиґмунд.

«На сьогодні Фройд є важливим тому, що то є та частина психології, яка говорить про людське. І ми, стоячи на порозі апокаліпсису злиття людини з машиною, з штучним інтелектом, власне, сам людський вимір, мусимо дуже добре тепер шанувати, розуміти. Ми хочемо знати, хто ми є», – пояснив віце-президент Європейської асоціації психотерапевтів Олександр Фільц.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here