У шпиталі працюють сестри Милосердя святого Вікентія

У Львові відзначають 115-у річницю заснування шпиталю імені Митрополита Шептицького. З цієї нагоди 22 листопада на «Арені Львів» розпочалась міжнародна науково-практична конференція «Якісна медицина задля гідності людини. Від історії до сучасності».

Міський голова Львова Андрій Садовий вручив медикам подяки та премії у розмірі 5 тис. грн. Серед відзначених працівників шпиталю ‒ сестра Димитрія, медична сестра з УЗД; заступниця адміністратора з господарської роботи та завідувачка складу Оксана Ясінська, лікарка УЗД сестра Святослава, лікар сімейної медицини поліклінічного відділення та лікар-терапевт паліативного відділення Роман Щебель, рентгенлаборантка сестра Маргарета.

«Тільки зараз ми більше і більше пізнаємо глибину задуму митрополита Андрея, який на базі УГКЦ будував державу, українську, незалежну державу, яка опікувалась бідними, допомагала всім тим, хто потребує, яка сповідувала і підтримувала кооперацію, співпрацю, самодопомогу. Шпиталь має особливе значення, бо це те місце, куди ти приходиш, коли тобі важко, коли в тебе є біль. Ці руки, ніжні руки людей, які дуже багато років дбали про бідних, знедолених, це святі руки. Я би дуже хотів, щоб, продовжуючи добрі справи, ми також займались великою просвітницькою роботою в плані залучення людей до того, щоб робити більше милосердя», — зазначив Андрій Садовий.

фото прес-служби ЛМР

Міський голова вручив колективу шпиталю диплом і додав, що в міському бюджеті наступного року на шпиталь передбачать 1 млн грн. Митрополиту Ігорю Андрій Садовий вручив відзнаку «100-річчя ЗУНР».

Прес-служба ЛМР додала, що під час конференції обговорять підсумки та перспективи нової медичної реформи в Україні, кадрові проблеми у вітчизняній системі охорони здоров’я, а також питання віри і психічного здоров’я людини. Окрім цього, на учасників очікують секційні засідання, де виступлять два десятки українських науковців, професорів та фахівців у галузі медицини. Окрему увагу буде приділено темі медичного капеланства.

Адміністратор шпиталю о. Андрій Логін пояснив, що це перший такий великий захід, який шпиталь організовує в новітній час.

«В 2015 році ми актуалізували статут нашої організації, відповідно до якого будемо вести і науково-практичну діяльність. В подальшому плануємо організовувати такі конференції регулярно і в такому міжнародному форматі бачимо добру нагоду для того, щоб перетворити шпиталь на науковий майданчик з обміну знаннями та досвідом», — зазначив о. Андрій Логін.

Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького — єдиний в Україні церковний заклад охорони здоров’я. Спочатку установа називалася Народна лічниця, у 1903 році її створила курія Львівської архиєпархії УГКЦ. До діяльності шпиталю були причетні чимало видатних особистостей, таких як митрополит Андрей та доктор Євген Озаркевич. Медичний персонал установи налічує близько 120 працівників, частина з них — монахині (сестри Милосердя святого Вікентія).

Шпиталь є приватним і працює на засадах соціального підприємництва та благодійності. Тут є консультативно-діагностичне відділення (обстеження, консультації лікарів, сучасна лабораторія для біохімічних та клінічних аналізів); відділення паліативного лікування (догляд невиліковно хворих), Центр психічного здоров’я: психологічна, психотерапевтична, духовна опіка, консультування психіатра. Є послуги хоспісу вдома, проект «Домашня опіка» — соціальний догляд одиноких соціально незахищених осіб у домашніх умовах.

Послуги шпиталю платні, проте 10% від вартості зараховується у шпитальний фонд допомоги всім, хто потребує підтримки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here