Надворі вже кінець березня, а грип і ГРВІ не хочуть відступати. Не надто вплинув на рівень захворюваності і карантин. Минулого тижня ці захворювання діагностували у 13 126 мешканців Львівщини, що на 244 випадки більше, ніж попереднього тижня. Цього епідсезону грип забрав життя п’ятьох мешканців області, повідомив Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України.

На 10 адміністративних територіях перевищено епідпоріг, а на шести – інтенсивність грипу перебуває на високому та дуже високому рівнях захворюваності. Найбільше хворіють мешканці Буського, Дрогобицького, Жидачівського, Жовківського, Кам’янка-Бузького, Миколаївського, Перемишлянського, Пустомитівського, Сколівського, Старосамбірського, Самбірського районів, а також Самбора, Стрия, Борислава. Серед хворих майже 50% становлять діти.

Високий рівень захворюваності на грип і ГРВІ зберігається і у Львові. Минулого тижня захворіло 3610 львів’ян, що майже на 700 хворих більше, ніж у попередній тиждень. Серед них дітей – 46,4%.

Минулого тижня до інфекційні стаціонари лікарень області госпіталізовано 245 пацієнтів, серед них – 145 дітей.

У лабораторіях Центру з початку епідсезону провели 207 досліджень біоматераілу від пацієнтів, у яких захворювання протікало важко. У 54 дослідженнях виявлено віруси грипу. Домінує вірус грипу типу А (H1N1), який ще називають пандемічним або «свинячим». Він доволі часто дає важкі ускладнення. Виявлено й інші віруси грипу та інші збудники – риновіруси, бокавіруси, метапневмовіруси тощо.

На Львівщині цього епідсезону зафіксовано п’ять летальних випадків від грипу ( в Україні – 66 летальних випадків). Від ускладень, спровокованих грипом померло двоє людей у віці 30-64 роки, і троє хворих, яким було за 65 років. У чотирьох лабораторно підтверджено вірус грипу типу А, і в одного – вірус грипу типу В. За повідомленням Центру, їхній стан ускладнився через наявність супутніх захворювань – цукрового діабету, хвороб серцево-судинної системи та нирок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here