Нова медична амбулаторія у селищі Брюховичі Перемишлянського району

Станом на середу, 18 грудня, на Львівщині здано в експлуатацію чотири сільські медичні амбулаторії із 43, будівництво яких було заплановано у 2019 році. На ці потреби область отримала 377 млн грн у межах державної програми «Підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській медицині». Як запевняють в Управлінні капітального будівництва ЛОДА, до кінця цього року встигнуть здати в експлуатацію ще 10 амбулаторій (загалом 14). Причиною такої ситуації називають те, що підрядники не справилися з обсягом запланованих робіт.

«На сьогодні отримано чотири декларації про готовність об’єктів до експулатації. Ще три подано. До кінця року ставимо собі завдання отримати 17 декларацій, але якщо говорити реально, думаю, отримаємо 14», – повідомив у коментарі ZAXID.NET керівник УКБ ЛОДА Олег Пелих.

Наразі зареєстровано декларації про готовність до експлуатації амбулаторій у с. Брюховичі Перемишлянського району, у селах Верчани та Конюхів Стрийського району та у с. Ремезівці Золочівського району.

До кінця року заплановано завершити ще 10 амбулаторій. Відповідно до інформації, наданої УКБ ЛОДА, найвищий ступінь готовності амбулаторій у селах Пасіки-Зубрицькі Пустомитівського району, Сулимів Жовківського району, Ясениця-Замкова Старосамбірського району, Замок Жовківського району, Вербляни Яворівського району, Бартатів Городоцького району, Долішнє Стрийського району. Найменший ступінь готовності амбулаторій у с. Соколівка Буського району, у с.Вільхівці Жидачівського району та с.Біличі Старосамбірського району, у селищі Краковець Яворівського району, с. Родатичі Городоцького району та с. Волиця Мостиського району.

У абсолютній більшості сільських амбулаторій буде електричне опалення. Як запевнив Олег Пелих, усі об’єкти, які здають в експлуатацію, не матимуть проблем з електрикою і опаленням. З його слів, на момент здачі в експлуатації світло підведене до амбулаторій на тимчасовій основі, а договір з обленерго укладатимуть балансоутримувачі цих об’єктів.

Як інформують в УКБ ЛОДА, субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво амбулаторій є перехідною, тобто гроші залишаються в області, тому решту амбулаторій завершать та здадуть в експлуатацію у 2020 році. Олег Пелих повідомив, що досягнуто домовленості з підрядниками про завершення робіт за цінами 2019 року. «Ми проговорили з будівельниками, вони мають добудувати у цінах, які в нас є. Перерахунку у бік здорожчання об’єкту не буде», – повідомив Пелих.

Він уточнив раніше поширену інформацію ЛОДА про те, що буде розірвано угоди із десятьма підрядниками, які не виконали умови договорів. Насправді УКБ розірве угоди лише з чотирма.

«Ми планували з десятьма розірвати угоди. Багато з них зрозуміли, що це вже гарячим пахне і пришвидшили роботи, повиводили на об’єкти по 20 людей. Багато-кому дійшло. До тих, до кого не дійшло, будемо розривати. По чотирьох об’єктах будемо розривати – Волиця, Вільхівці та Родатичі. Ще по одному підряднику подали до суду про розірвання угоди та компенсацію авансу через неякісне будівнитво об’єкту у с. Соколівка Буського району», – повідомив Пелих.

Як раніше повідомлялося, із 40 тендерів на будівництво сімейних амбулаторій, проведених управлінням капітального будівництва ЛОДА, у 27 випадках переможців торгів вибрали з порушеннями. За даними «Центру громадського моніторингу та досліджень», тендерів з порушеннями провели на понад 214 млн грн.

Зазначимо, наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2018 за № 187 (зі змінами) затверджено перелік будівництва 43 нових амбулаторій сімейної медицини у селах Львівщини. Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації виступає замовником будівництва 41 амбулаторії. У с. Сулимів Жовківського району замовником є КНП «Жовківська ЦРЛ», с. Пасіки-Зубрицькі Пустомитівського району – Давидівська селищна рада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here