Львівщина — одна з лідерок за кількістю виписаних е-рецептів в Україні. Від квітня майже 475 тисяч електронних рецептів виписали лікарі області за урядовою програмою «Доступні ліки». Регіон є одним із лідерів в Україні за кількістю виписаних і погашених рецептів.

У 4-ій міській лікарні електронні рецепти видають ще з квітня. За цей час до цифрової процедури звикли і медики, і пацієнти. Зараз сімейна лікарка Марта Луковська виписує рецепт пацієнтці, яка лікується вдома.

Просто і зручно: такий процес до вподоби й лікарям, адже економить час.

«Надзвичайно простий процес. Це просто справа декількох секунд. І мені здається, наші пацієнти вже це оцінили», — каже медсестра Ірина Сергійко.

«Виписуючи електронний рецепт, лікар вказує лікарський засіб, як його приймати, скільки днів його приймати та тривалість курсу лікування», — додає експертка Національної служби здоров’я України Ірина Ліштаба.

Зараз електронні рецепти виписують лише за урядовою програмою «Доступні ліки». Це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу чи бронхіальної астми. Електронний рецепт виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація. А в аптеці пацієнт отримує вибір: взяти безкоштовні ліки або ж обрати інші — з доплатою. На обмін е-рецепту в людини є місяць.

«Хворому приходить на мобільний телефон sms, де є номер рецепта, і є код підтвердження. Пацієнту більше нічого не треба. Старшим людям зі самого початку, доки вони адаптовувалися, було трошки проблемно. Вони ніяк не могли зрозуміти, де сам рецепт. Тому ми мусили інколи видруковувати його», — розповіла сімейна лікарка Марта Луковська.

Понад 6 мільйонів електронних рецептів в Україні пацієнти уже обміняли в аптеках на препарати. А з майже півмільйона відпущених рецептів в області 160 тисяч припадають на Львів.

«Усі аптеки, які беруть участь у даній програмі, мають наліпки на дверях, що тут можна отримати доступні ліки. Пацієнт, коли бачать таку наліпку на дверях аптеки, можуть зайти й обміняти в них, незалежно від району, від закладу», — пояснює позаштатна спеціалістка управління охорони здоров’я Ірина Цегелик.

Таких аптек, кажуть в управлінні охорони здоров’я, у Львові є близько двох сотень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here