Голова Національної служби здоров’я Оксана Мовчан заявила, що на другому етапі медреформи без роботи можуть залишитися 6-7 тисяч медичних працівників. Раніше президент Володимир Зеленський заявляв про 50 тисяч медиків, а міністр охорони здоров’я Максим Степанов називав дані до 70 тисяч. Оксана Мовчан каже, що не розуміє, звідки президент та міністр взяли ці цифри, «тільки зрозуміло, що це похідна від якоїсь іншої цифри».

«Ми робили розрахунки за наступним алгоритмом. В середньому по країні в комунальному підприємстві частка зарплат становить близько 70%. І ми знаємо, що в середньому по країні є дефіцит в порівнянні з історичним бюджетом (коли гроші на медицину просто ділилися між областями без урахування якості та кількості послуг, – ред.). Ми взяли цей дефіцит і помножили на коефіцієнт 0,7, і дійшли до цифри, скільки персоналу не буде покрито фінансуванням. Це 6000-7000 осіб медичного персоналу», – розповіла Мовчан в інтерв’ю LB.ua.

Вона наголосила, що два роки тому ніхто не міг відповісти: «Скільки в країні медичних установ?» За її словами, ситуація змінилася тільки зараз, коли запрацювала електронна система охорони здоров’я.

«Було кілька реєстрів, але ні один з них не був достовірним. В одному було, наприклад, 1000 медустанов, в другому – 2000, а в третьому 2500 […] Раніше МОЗ як розподіляло гроші? Ось є 24 області, і між ними гроші ділили за принципом, скільки там людей проживає. А далі кожен обласний департамент охорони здоров’я їх якось розподіляв всередині області. Кому ці гроші підуть, на яку допомогу, в які лікарні – не було таких даних […] Якщо ми повертаємося до історичного бюджету – це знову розділити 72 млрд на 24 області. Це означає, що правил гри немає», – наголосила Мовчан.

Нагадаємо, 5 травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Міністерство охорони здоров’я планує змінити медреформу підвищенням фінансування лікарень і зарплат медпрацівникам. Степанов запевняє, що реформу не будуть згортати, але принцип фінансування лікарень буде змінено, хоча він є основою реформи.

Другий етап медреформи базується на тому, що лікарні отримують фінансування у залежності від кількості наданих послуг і пацієнтів, яким вони ці послуги надали. Також цей етап дозволяє пацієнтам для лікування обирати будь-яку лікарню, а не лише за місцем проживання. Більше про другий етап медичної реформи читайте на ZAXID.NET.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here