На Волині лікаря звинувачують у смерті пацієнта, оскільки він, як стверджує сім’я загиблого чоловіка, призначив лікування не за тим діагнозом та неповністю його обстежив. Некваліфіковані дії лікаря також підтвердила експертиза.

Перше судове засідання у справі відбулося у понеділок, 19 лютого у Горохівському районному суді, повідомило місцеве видання «ВолиньPost».

Син померлого Ярослава Мороза Ігор розповів, що трагедія сталась 18 січня 2015 року. О 2:00 його батько став скаржитись на сильні болі у животі. Рідні викликали швидку медичну допомогу, чоловіка госпіталізували у Локачинську центральну районну лікарню з попереднім діагнозом «перфоративна виразка, перитоніт». Проте, зі слів Ігоря Мороза, завідувач хірургічного відділення лікарні, ігноруючи цей діагноз, призначив лікування за діагнозом «виразка з кровотечею».

Мороз розповів, що в той день живіт батька був здутий конусом, що могло свідчити про появу у черевній порожнині повітря, однак додаткових обстежень йому не зробили, бо лікар-хірург був «впевнений у своєму діагнозі».

О 18:00 стан чоловіка погіршився, його підключили до апарату штучного дихання, а вже через годину він втратив свідомість. О 23:00 приїхали медики з обласної лікарні, обстежили та провели операцію, яка підтвердила правильність первинного діагнозу. Проте ввечері наступного дня чоловік помер.

За даними дослідження, яке провело Київське міське клінічне бюро судово-медичної експертизи, операція була виконана технічно правильно, але ні вона, ні післяопераційне лікування не допомогли, оскільки прооперували пацієнта запізно. Якби це зробили у перші шість годин – чоловік залишився б живим. Зокрема, за висновком судмедекспертів, лікарям необхідно було провести УЗД або зробити рентген, щоб підтвердити або виключити наявність в очеревині рідини та вільного газу. Однак вони цього не зробили.

На думку експертної комісії, лікарі мали б провести належне обстеження. Насамперед це стосується лікаря-хірурга та лікаря-ендоскописта.

Як йдеться у документі, первинний діагноз при госпіталізації був змінений шляхом ретушування фарбуючою речовиною білого кольору. Крім того, безслідно зникла медична карта хворого. За словами Ігоря, виразкова хвороба у батька з 1976 року. Час від часу він лікувався у луцькому госпіталі, але там медкарти не виявили. Де вона перебуває, досі невідомо.

Підозру хірургу оголосили восени 2017 року. Жодного запобіжного заходу йому не обрали. Медика обвинувачують у неналежному виконанні медичним працівником своїх обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого.

Син померлого також повідомив, що лікар своєї вини у смерті його батька не визнає. Прокоментувати ситуацію журналістам підозрюваний відмовився.

Наступне судове засідання, під час якого допитають свідків – медиків лікарні – відбудеться 1 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here