У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який залишить закритим доступ звичайних громадян до елітних медзакладів типу «Феофанії», повідомила очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, цей законопроект став реакцією депутатів на плани МОЗ створити в Україні «єдиний медичний простір», коли всі відомчі медзаклади, як-от лікарні для залізничників, чорнобильців чи держслужбовців, мають стати відкритими для всіх громадян.

«Будь-який пацієнт зможе потрапити у будь-який медзаклад за направленням сімейного лікаря. Зокрема у той, де лікуються депутати. Зокрема до лікарні “Феофанія”», – пояснила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я.

Вона розповіла, що члени фракцій «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Батьківщини» та групи «Воля народу» зареєстрували в парламенті законопроект, який має на меті зробити такі заклади недосяжними до трансформації системи охорони здоров’я.

«Ініціатори законопроекту пропонують залишити для медзакладів Державного управління справами та Національної академії медичних наук все без змін – щоб вони і надалі фінансувалися за окремою статтею видатків бюджету й надавали медичні послуги лише для “своїх”», – пояснила мету законопроекту Уляна Супрун.

Додамо, що станом на 23 квітня на сторінці законопроекту зазначено, що він «опрацьовується в комітеті».

16 квітня Супрун писала, що МОЗ розпочало консультації з органами силового блоку та Міністерством у справах ветеранів і Державним управлінням справами, а також почало підготовку до автономізації медзакладів національного рівня.

«Першими результатами перемовин з представниками ДУС є домовленість про створення спільної робочої групи, яка розробить план автономізації цих медзакладів та підготовки до укладання договорів з НСЗУ. А це означає — відкриття цих лікарень для всіх українців», – пояснювала 16 квітня суть нововведення Уляна Супрун.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here