Міністерство фінансів доручило Державній податковій службі вжити заходів щодо того, аби підприємства та установи сплачували податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за місцем їх фактичного розташування. Про це йдеться у листі міністерства до Державної податкової служби від 13 січня 2020 року, який є у розпорядженні ZAXID.NET.

У листі зазначається, що Державній податковій службі було рекомендовано вжити заходів для того, аби юридичні особи сплачували ПДФО за місцем їх фактичного розташування.

«За наслідками проведеної наради Державній податковій службі України рекомендовано провести роз’яснювальну роботу на вжити відповідні заходи щодо забезпечення сплати податку на доходи фізичних осіб відокремленими підрозділами юридичних осіб за місцем фактичного розташування таких підрозділів», – йдеться, зокрема, у листі за підписом заступника міністра економіки Павла Ходаковського.


Лист Міністерства фінансів до Державної податковї служби України із дорученням забезпечити сплату ПДФО за місцем фактичного розташування підприємств (фото ZAXID.NET)

Нагадаємо, що саме сплата ПДФО за місцем юридичної реєстрації, а не фактичного розташування, стала предметом суперечки між Львівської міськрадою і Львівською облрадою, яка уже перереєструвала чотири лікарні і музей у різні райони області. Установи реєструють на адреси, де розташовані відокремлені підрозділи, і в результаті ПДФО усієї установи сплачують у місцеві бюджети, хоча більшість працівників та й самі установи працюють у Львові. В облраді стверджують, що місцеві ради, на території яких реєструють львівські лікарні і музеї, зобов’язалися половину отриманих податків віддавати на розвиток цих установ.

Водночас, Львівська міськрада отримала відповідь Міністерства фінансів на своє звернення щодо перереєстрації обласних комунальних закладів зі Львова у райони, яке здійснює Львівська облрада. У листі, датованому 14 cічня 2020 року, Мінфін обмежився роз’ясненням бюджетного законодавства щодо сплати ПДФО.

«Статтею 64 Бюджетного кодексу України встановлено, що податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом-юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента­­-юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням). … у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання-платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду», – сказано у листі-відповіді Мінфіну.

Як повідомлялося, Львівська облрада уже перереєструвала чотири лікарні та Львівський історичний музей зі Львова у райони Львівської області, через що міський бюджет Львова уже втратив близько 40 млн грн податків у річному вимірі. У Львівській міськраді назвали такі дії облради незаконними.

За даними департаменту економічного розвитку Львівської міськради, за умови перереєстрації зі Львова усіх комунальних закладів обласного підпорядкування втрати міського бюджету сягнуть близько 100 млн грн у рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here