Жоден з методів народної медицини ніяким чином не можна перевірити у момент звернення цілителя за дозволом

Регламентація роботи цілителів, що практикують народну чи альтернативну медицину не може належати до компетенції Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), оскільки така практика не відповідає сучасним медичним науковим знанням. Про це інформували у прес-службі МОЗ.

У міністерстві запропонували скасувати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством) через скасування статті 74¹ Основ законодавства України про охорону здоров’я. Зараз Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» знаходиться на громадському обговорені.

Поняття народної медицини у законодавстві визначене як «методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації». Однак застосовувати це визначення на практиці неможливо.

Як зазначили у МОЗ, законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та всталеності у народних традиціях. Це можуть підтвердити лише спеціалісти-етнологи чи культурологи, водночас дослідження традицій та досвіду багатьох поколінь народу не належить до компетенції МОЗ України, відповідно у штаті міністерства немає таких спеціалістів. Також зазначається, що будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів. Народні методи не входять до арсеналу сучасної доказової медицини, а отже, їх безпека та ефективність ніким і ніколи не перевірялася в умовах строгих наукових експериментів.

Процедура «експертизи» цілителів, що наразі передбачена законодавством, визначає, що цілитель має надати обґрунтування методу лікування, який він хоче застосовувати. Водночас, переважна більшість методів альтернативної та народної медицини базуються на ідеях, що суперечать сучасній науковій картині світу та медичній науці.

У відомстві відзначили, що жоден з методів народної медицини ніяким чином не можна перевірити «на місці» у момент звернення цілителя за дозволом. Тому, на думку представників МОЗ, існуюча процедура атестації та експертизи цілителів не дозволяє МОЗ видати жодному з них дозвільні документи, оскільки неможливо гарантувати безпечність використовуваних ними методів для пацієнтів. Всі раніше видані дозволи на заняття цілительством створюють потенційну небезпеку для громадян України, оскільки такі дозволи жодним чином не гарантують безпеку пацієнтів при їх зверненні до цілителів.

Як повідомлялося, МОЗ скасував перелік з 450 заборонених для жінок професій. Також ZAXID.NET писав про те, що виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун радила для швидкої реабілітації після святкового переїдання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here