Міністерство охорони здоров’я України має намір з 2020 року змінити підхід до підготовки лікарів і впровадити нову модель інтернатури. Про це йдеться у відповідному проекті наказу «Про затвердження Положення про інтернатуру», що оприлюднений на сайті МОЗ для громадського обговорення.

У проект запропоноване збільшити тривалість інтернатури до трьох років для всіх спеціальностей, крім загальної стоматології (один рік). Нині студенти-медики проходять інтернатуру протягом одного-трьох років залежно від спеціальності.

Також заплановано, що після інтернатури лікарі будуть проходити резидентуру, тривалість якої буде залежати від складності спеціалізації.

«Нині є істотна різниця між кількістю років підготовки лікарів в Україні й у світі. Наприклад, у США підготовка лікаря акушера-гінеколога триває 12 років, тоді як в Україні – 9. Це є нерелевантним досвідом і виключає конкуренцію українських фахівців на світовому рівні», – йдеться в повідомленні МОЗ.

Нова модель передбачає скорочення кількості спеціальностей, за якими буде здійснюватися набір в інтернатуру – з 34 до 13 (акушерство і гінекологія, анестезіологія та інтенсивна терапія, внутрішні хвороби, загальна практика сімейна медицина, загальна стоматологія, медицина невідкладних станів, педіатрія, психіатрія, отоларингологія, офтальмологія, радіологічна онкологія і ядерна медицина, радіологія, хірургія).

МОЗ також пропонує запровадити розподіл за електронним реєстром згідно з результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Для студентів, які складають тільки ліцензійний іспит «Крок 2», рейтинговим показником буде його підсумок. Однак форма навчання студентів не впливатиме на розподіл.

Заплановано, що проходити інтернатуру студент зможе тільки в установах, які будуть відповідати затвердженим МОЗ вимогам до баз стажування, тобто вони повинні мати хорошу матеріально-технічну базу і достатній потік пацієнтів.

Після проходження інтернатури студенти повинні скласти інтегрований іспит «Крок-3» зі своєї спеціальності. Допуском до «Кроку» буде об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here