Міністерство охорони здоров’я ініціює перенесення на 1 листопада 2020 року введення пілотного проекту з 2D-кодування упаковок лікарських засобів, повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на прес-конференції в Києві.

«У зв’язку з необхідністю гармонізації 2D-кодування з вимогами ЄС ми будемо ініціювати зміни до постанови уряду, якою з 1 вересня 2019 року мав бути запущений пілотний проект. Виробники і держоргани виявилися не готовими до цього», – сказала Супрун, яку процитувала агенція «Інтерфакс-Україна». При цьому уряд після ухвалення постанови повідомляв, що деякі виробники вже почали наносити відповідне кодування на свою продукцію.

За її словами, перенесення термінів підтримали провідні профільні асоціації, зокрема, через те, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі не розробило процедури для введення цієї системи.

У свою чергу, гендиректор фармацевтичного директорату МОЗ Олександр Комаріда повідомив про розробку відповідних змін до відповідної постанови уряду і до кінця тижня вони будуть представлені на громадське обговорення.

За словами голови Асоціації виробників інноваційних ліків Віталія Гордієнка, зміни торкнуться, зокрема, питання змісту інформації, яка буде кодуватися. При цьому він зазначив, що наразі виробничі майданчики іноземних виробників мають обладнання для нанесення кодування, однак воно не наноситься на упаковки ліків, вироблених для України, оскільки виробникам невідомо, яка саме інформація повинна включатися в код.

У свою чергу генеральний директор фармацевтичної компанії ТДВ «Інтерхім» Анатолій Редер, висловив категоричну незгоду з такою ініціативою.

«Ми категорично проти цієї божевільної ініціативи з відтермінуванням. Фармринок висловив свою згоду з введенням 2D-кодування, яке повинно було забезпечити досконалу прозорість ринку. Одного разу ми нарешті почули від держави про готовність впроваджувати цивілізовані правила, але чомусь в останній момент держава відмовилася від цього! » – сказав він.

З ним згоден і голова Асоціації «Виробники ліків України» Петро Багрій.

«Ми категорично проти відтермінування. Вітчизняні виробники абсолютно готові і до введення кодування, і до пілотного проекту», – сказав він.

Багрій вважає, що всі питання щодо системи 2D-кодування, які досі не були врегульовані, «можна було вирішити і відпрацювати в процесі пілотного проекту, – для цього “пілот” і проводиться».

Він також зазначив, що відтермінування впровадження 2D-кодування дозволить «і надалі завозити в Україну сумнівні препарати, походження яких неможливо відстежити і від яких відмовилися інші ринки».

Як писав ZAXID.NET, Кабінет міністрів України 24 липня схвалив пілотний проект з введення системи 2D-кодування медикаментів та проведення моніторингу їхнього обігу. Пілотний проект мав запуститися з 1 вересня 2019 року.

Цей проект також мав дозволити українцям перевіряти справність ліків за допомогою мобільного додатка, встановленого на смартфон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here