У Міністерстві охорони здоров’я України запевняють, що через численні та масштабні порушення норм доброчесності та правил проведення іспиту успішність складання IFOM 2019 не впливатиме на долю студентів. Про це повідомила прес-служба МОЗ в понеділок, 12 серпня.

«Робоча група МОЗ України провела аналіз складання міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM). Через численні та масштабні порушення норм доброчесності та правил проведення іспиту успішність складання IFOM 2019 не впливатиме на долю студентів. Всі студенти, які складали іспит та не були залучені до порушень, мають бути переведені на 4 курс», – повідомили в міністерстві.

12 серпня 2019 року відбулося засідання робочої групи МОЗ України, до якої увійшли представники університетів, студенти яких мали найбільшу кількість правильних відповідей, а саме Тернопільського національного медичного університету, Львівського національного медичного університету, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, а також Ужгородського національного університету.

«Учасники робочої групи МОЗ України, яка проаналізувала успішність складання міжнародного іспиту з основ медицини-2019, підтвердили, що запровадження цього іспиту суттєво вплинуло на бачення розвитку медичної освіти усіма суб’єктами навчального процесу – як адміністрацією університетів, так і самими студентами. Зважаючи на недоброчесність окремих студентів та суттєві недоліки в адмініструванні проведення іспиту, робоча група дійшла висновку, що оцінки за IFOM 2019 не впливатимуть на долю студентів», – заявив Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я України.

Робоча група розглянула масштаби впливу численних порушень норм доброчесності та правил складання іспиту, зафіксованих під час складання 1-3 липня цього року.

У МОЗ наголосили: «Через безпрецедентну кількість порушень, зокрема, розкриття частини тестових завдань у перший день складання та розповсюдження їх серед студентів, які складали іспит 2 і 3 липня, робоча група дійшла таких висновків:

Всі студенти, які з’явились і складали тест 1-3 липня, мають бути переведені на 4 курс і продовжити навчання;

студентів, які було помічені в порушеннях норм доброчесності та правил проведення іспиту, зокрема фотофіксації тестових завдань та розповсюдження їх у публічному доступі, рекомендовано відрахувати з університетів».

Ті студенти, які не з’явилися на іспит, є такими, що не склали його. Зазначається, що таким студентам буде надана можливість перескласти іспит впродовж наступного навчального року. Ті студенти, які не з’явились на складання іспиту з поважних причин, матимуть можливість наступного року скласти міжнародний іспит з основ медицини вперше.

«Міжнародний іспит є інструментом незалежного оцінювання, а відтак унеможливлює корупцію. Робоча група наголосила на необхідності закріплення незалежного оцінювання як невід’ємної частини Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це означає, що прийшов кінець епохи продажу дипломів лікаря в Україні. Українські пацієнти заслуговують на доброчесного порядного висококваліфікованого лікаря, а не шахрая у білому халаті», – наголосив Олександр Лінчевський.

Досвід проведення IFOM у 2019 році буде застосовуватися університетами й надалі. Експерти підтвердили кореляцію між кількістю правильних відповідей студентів та проактивною позицією університетів щодо адаптації планів і програм до міжнародних стандартів, та надання належної підтримки своїм студентам для підготовки до складання іспиту.

Як інформував ZAXID.NET, з першого по третє липня студенти медичних університетів третього курсу спеціальності «Медицина» складали міжнародний іспит з основ медицини – IFOM. Проте іспит супроводжувався значним спротивом і саботажем. В.о. міністра освіти Уляна Супрун пообіцяла покарати студентів-медиків, які саботували міжнародний іспит з основ медицини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here