Медична реформа, яку запропонувало Міністерство охорони здоров’я, створить умови для розвитку ринку приватного медичного страхування, вважає заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

«У нашому законі ми говоримо, що оскільки держава вводить поняття “покриття державного гарантованого пакета”, то це означає появу простору для приватних страхових компаній, які зможуть покривати послуги, що або покриті частково, або не мають покриття зовсім», – сказав він в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що нині на ринку приватного медичного страхування «страховики дійсно сидять у преміум-сегменті й переважно працюють із приватними клініками».

«Страховикам цікаво, щоб держава визначила свої гарантії й чітко визначила для них ринок. Ми даємо їм дуже багато можливостей», – сказав він.

Ковтонюк зазначив, що МОЗ не назвало запропоновану реформу «медичним страхуванням», щоб надати можливість операторам страхового ринку представити свої законодавчі ініціативи щодо медстрахування.

«Ми поступилися, для нас це не принципово. Це не називатиметься “страхування”, це називатиметься “державні гарантії”. У деяких депутатів є альтернативні законопроекти щодо інших видів страхування, і їм не хочеться, щоб ми були з ними в конкуренції», – сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні в четвер 227 голосами прийняла за основу законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, але відмовилася прийняти за основу законопроект № 6329 про внесення змін до Бюджетного кодексу в частині фінансування сфери охорони здоров’я. Обидва законопроекти є частиною медичної реформи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here