Чинний перелік хвороб та вад, з якими водіння заказане, хочуть скоротити

Міністерство охорони здоров’я спростить перелік медичних протипоказань для керування транспортними засобами. Про це повідомила прес-служба МОЗ.

«Усвідомлюючи необхідність удосконалення медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху та приведення у відповідність українських нормативно-правових актів до вимог та стандартів Європейського Союзу, МОЗ України підняло питання перегляду чинного переліку медичних протипоказань для водіїв та встановлення стандартів фізичної і розумової придатності для керування транспортними засобами», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ наголошують, що у новому переліку медичних протипоказань мають залишитися лише ті захворювання, які безпосередньо можуть впливати на безпеку дорожнього руху.

Нагадаємо, згідно з чинною редакцією обмежень, серед протипоказань до кермування є захворювання, що викликають обмеження рухів чи біль при рухах кінцівками, грижі, свищі, випадання прямої кишки, геморой та ін. У переліку також є захворювання очей, проблеми зі слухом, порушення функції вестибулярного апарату, переломи, які неправильно зрослися, стійкі зміни у хребті, що порушують його рухи тощо.

У протипоказаннях є й відсутність верхньої чи нижньої кінцівки, кисті чи стопи, а також деформація кисті чи стопи, що значно ускладнює їх рухи, відсутність пальців чи фаланг тощо. Під заборону потрапляють і захворювання крові, серця та судин (аневризми), вроджені чи набуті вади серця і судин, стан після операції на серці та великих магістральних судинах.

Водночас у документі від 2012 року зазначено, що кожен випадок може розглядатись та переглядатись індивідуально, є винятки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here