На якість знань впливає не іспит, а свідомість і готовність кожного студента до самонавчання

Міністерство охорони здоров’я знизило прохідний бал іспиту для медиків, бо хотіли підтримати студентів у нелегкий навчальний рік. Позицію відомства озвучила заступниця очільника МОЗ Ірина Микичак під час брифінгу 17 липня. Про це повідомила «Українська правда».

«Крок» – оцінює велику роботу студентів впродовж всього навчального курсу. А «Крок-2» – це екзамен після завершення медичного університету. Кожного року межу «Кроку» та оцінку знань переглядає міністерство, встановлює певний відсотковий ценз.

«Цього року були загалом вкрай складні умови для навчального процесу, тому МОЗ на пропозицію Центру тестування і науково-педагогічних працівників, вважає, що ми можемо знизити відсотковий ценз КРОКу, щоб зняти психологічне напруження для наших студентів і підтримати їх морально у цій ситуації», – повідомили у міністерстві.

Крім того, у відомстві зазначили, що іспит не визначає професійну готовність медика.

«Варто звернути увагу, що сам по собі «Крок» не визначає професійної готовності випускника медичного університету. Далі триває ще навчання в університеті. Окрім теоретичних знань, украй важливою є оцінка практичних навиків», – розповіла Ірина Микичак.

За її словами, на якість знань впливає не іспит, а свідомість і готовність кожного студента до самонавчання.

«Ми зараз працюємо з міжнародними агенціями для того, щоб цей тестовий ліцензований іспит в Україні відбувався на тих самих засадах, що і в європейських країнах. Тобто, щоб це був єдиний іспит, який би визнавався в іноземних університетах, і дійсно належно оцінював теоретичну та практичну підготовку наших випускників», – додали у міністерстві.

Зауважимо, що раніше МОЗ зареєструвало проект наказу, в якому йдеться про зниження на 10% прохідного балу іспитів для студентів-медиків.

Для успішного проходження «Кроку» студентам потрібно дати 50,5 % правильних відповідей. Для проходження тесту «Крок-2» наразі обов’язково правильно відповісти на 60,5% тестових завдань. У проекті наказу це пропонують знизити до 50,5%.

Починаючи з 2015/2016 навчальних років для проходження «Крок-3» необхідно було правильно скласти 70,5% тесту. Тепер пропонують, щоб для проходження «Крок-3» було достатньо 60,5% правильних відповідей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here