Наразі протоколи доступні англійською мовою, переклад на українську ще в роботі

Міністерство охорони здоров’я запустило онлайн-платформу, на якій зібрані міжнародні протоколи лікування. Українські медики зможуть користуватися ними безоплатно, розповіла очільниця міністерства Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Щоб отримати доступ, українським медичним працівникам достатньо зареєструватися на платформі. «Тут зібрані настанови для лікування у 62 категоріях – це, зокрема, кардіологія, анестезіологія, психіатрія, травматологія, інфекційні захворювання, нейрохірургія, радіологія», – додала Супрун.

Наразі протоколи доступні англійською мовою, переклад на українську ще в роботі. Найперше перекладуть протоколи з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.


Міжнародні протоколи, клінічні настанови (англ. Guidelines) – це алгоритми для лікарів, як призначати лікування пацієнту. Їх створює міжнародна спільнота на основі багаторічних досліджень та пошуків оптимального шляху лікування. «З розвитком медичної науки, ці протоколи доповнюються і оновлюються, тому так важливо, щоб наші лікарі постійно стежили за розвитком галузі і користувалися лише останніми рекомендаціями», – пояснює Супрун.

За її словами, на Заході лікування за міжнародними протоколами є обов’язковим для лікарів. Рік тому окремим наказом МОЗ дозволило їх використовувати українським лікарям також. До цього вони були змушені користуватися українськими протоколами, що не завжди відповідали світовим рекомендаціям та були відсталими від розвитку світової науки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here