МОЗ до 10 липня приймає від усіх відповідних медзакладів, які хочуть брати участь в тестуванні цієї системи, форми реєстрації

Міністерство охорони здоров’я України в тестовому режимі запускає електронні лікарняні на базі сервісу Пенсійного фонду. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«В електронній системі охорони здоров’я в даний час розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Це скоротить час і дозволить далі працювати з цією інформацією. Один з таких висновків – тимчасові листки непрацездатності (лікарняні). Зараз у нас в роботі підготовка нормативно-правових актів, яка забезпечить роботу лікарняних. Ми запускаємо електронні лікарняні в два етапи», – сказав він.

За словами Кучера, є дві моделі розвитку проекту. Перша – так звана спрощена система . – Спеціальний вебінтерфейс на сайті Пенсійного фонду України дозволяє лікарю за допомогою електронного цифрового підпису вносити інформацію про пацієнта про його тимчасової непрацездатності. Далі в автоматичному режимі всім службам ця інформація буде надаватися з бази даних ПФ.

«Перевага в тому, що це вже розроблено, немає додаткового навантаження на основний компонент eHealth, і це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа», – додав заступник міністра.

Кучер наголосив, що МОЗ до 10 липня приймає від усіх відповідних медзакладів, які хочуть брати участь в тестуванні цієї системи, форми реєстрації.

«Коли ми відпрацюємо всі технічні моменти, зберемо зворотний зв’язок – будемо переходити до фінального твердженням нормативних документів і запуску електронних лікарняних», – наголосив заступник міністра.

За його словами, паралельно розробляється цільова модель е-лікарняних, яка буде впроваджена в eHealth і почне роботу на початку 2021 року.

«Паралельно йде процес розробки цільової моделі. Вона полягає в тому, що коли в базі даних eHealth є дані про пацієнта, лікар зможе виписувати е-лікарняні з мінімальною кількістю дій. Для підприємств обидві системи дозволять істотно економити час. Повноцінна модель буде впроваджена на початку 2021 року і буде інтегрована в будь-яку медичну інформаційну систему, при цьому не буде залежати від форми власності медустанови», – сказав він.

Зазначимо, що електронний лікарняний планували ввести з 1 квітня 2020 року, однак цього не сталося через технічні проблеми. Ще у 2018 році повідомлялося, що електронні лікарняні повністю замінять паперові довідки вже в 2019 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here