Міністерство охорони здоров’я закликало кандидатів у президенти не поширювати фейків про реформування системи охорони здоров’я. Такий коментар МОЗ оприлюднило після виходу інтерв’ю кандидата у президенти Володимира Зеленського, в якому він заявив, що через медичну реформу швидка допомога не виїжджає на виклики.

«МОЗ України застерігає політиків, зокрема кандидатів у президенти, від поширення фейків і дезінформації. В інтерв’ю РБК-Україна, опублікованому 18 квітня, Володимир Зеленський продемонстрував необізнаність стосовно роботи екстреного номеру (103)і запуску трансформації охорони здоров’я», – сказано в повідомленні Міністерства охорони здоров’я, в якому надається відповідь на твердження кандидата, що в результаті медреформи скасовано виклики швидкої допомоги.

Зокрема, в інтерв’ю РБК-Україна Зеленський сказав: «Тепер швидка допомога не приїжджає, а у моєї дитини 39, а навіть якщо 37, і ця бабуся з цією онукою, у неї серце зупиниться, а до неї не їде швидка допомога, тому що у нас така реформа».

Коментуючи це, у МОЗ нагадали, що правила виклику екстреної медичної допомоги затверджено наказом МОЗ від 1 червня 2009 року, зміни до якого не вносилися, а відтак він діє і саме ним послуговуються диспетчери швидкої допомоги під час прийому викликів.

«Викликів швидкої допомоги ніхто не скасовував», – наголосили у МОЗ і назвали невідкладні стани, на які обов’язково приїжджають бригади швидкої допомоги.

«Серед невідкладних станів – стан дітей до 2 років (у тому числі підвищена температура), знепритомлення у дітей чи дорослих, ознаки серцевих нападів і інші стани, які можуть загрожувати життю», – наголошується у повідомленні МОЗ.

Разом з тим там додали, що люди у станах, які не загрожують життю (незначне підвищення температури чи тиску без додаткових симптомів, випадки загострення хронічних хвороб тощо) також отримують необхідну допомогу.

«Якщо на регіональному рівні не визначений механізм надання медичної допомоги в неекстрених випадках, до таких пацієнтів виїжджають бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги протягом 1 години з моменту отримання звернення», – констатували у Міністерстві охорони здоров’я.

Нагадаємо, раніше виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляла, що 70% викликів швидкої допомоги в Україні є непрофільними. Відтак диспетчери і медики, які мають надавати екстрену допомогу, виконують роботу, яку мають виконувати сімейні лікарі.

До слова, декларації з сімейними лікарями підписали вже понад 27 млн українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here