Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів програми «Доступні ліки», додавши туди загалом 41 новий препарат. Ці ліки пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

Зокрема, оновлений перелік містить вже 47 препаратів, які пацієнти отримуватимуть абсолютно безкоштовно – їхню вартість відшкодовуватиме держава. Це на 13 препаратів більше, ніж було в попередньому реєстрі.

Таким чином, за повідомленням прес-служби МОЗу,до оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних.

Оновлений реєстр також доповнили ще двома діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу: Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати). Загалом у програмі 23 діючі речовини.

В Міністерстві охорони здоров’я також повідомили, що у порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.

Нагадаємо, отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки» пацієнт може, пред’явивши рецепт від лікаря в аптеці, яка бере участь у програмі. Ці аптеки промарковані відповідними позначками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here