Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що збере керівників усіх силових відомств області, щоб припинити блокування комунальної стоматологічної поліклініки №3 людьми, які не хочуть реформування закладу. Про це Андрій Садовий заявив під час засідання сесії Львівської міської ради у п’ятницю, 13 липня.

Андрій Садовий відзначив успіхи стоматполіклініки №1, яка першою реформувалась. Він зазначив, що завдяки цьому медики отримують значно вищі зарплати і заклад успішно працює. А 3-я поліклініка, нагадаємо, уже 11 місяців заблокована і туди не допускають призначеного на посаду головного лікаря Юрія Павліва, а також чиновників Львівської міської ради.

«Ми бачимо вакханалію у 3-й поліклініці і це переходить межі здорового глузду. Тому що головний лікар не може туди зайти – його не пускають невідомі особи. Керівник департаменту, заступник міського голови не може туди потрапити. Працівники управління туди не можуть потрапити. Стоять невідомі особи, які нікого не пускають. Всі інші стоматологічні поліклініки погодились на реформу і нормально працюють. Люди почали легально отримувати високі зарплатні і це – реалії. Я буду по цьому питанню просити зустріч керівників силових відомств, тому що я вбачаю в цьому захоплення комунальної установи», – сказав Андрій Садовий.

Одна з працівниць 3-ї стоматполіклініки Оксана Літин заявила, що більшість колективу втомилися від блокування і готові реформувати свій заклад.

«11 місяців нас тримають в облозі четверо людей, які мають підтримку невідомих нам осіб без діяльності. Вони нічим іншим не займаються, окрім як цілими днями сидять під дверима поліклініки. Погрожують нашим лікарям, щоб вони здавали гроші на суди, на утримання цих людей. Ми хочемо працювати, нам не дають. Вони не пускають головного лікаря. Через це ми не отримуємо зарплати, не працюємо легально і не можемо обслуговувати людей з інвалідністю, ми не можемо піти на курси підвищення кваліфікації, не табелюємося», – сказала Оксана Літин.

Також жінка заявила, що люди, які блокують поліклініку, хочуть її приватизувати, просто захопивши комунальне майно. «Цей бєзпрєдєл робиться з одною метою – на останніх зборах трудового колективу була заява, що ця група хоче приватизувати поліклініку і захопити приміщення таким чином, щоб Бурій (Олександр Бурій, – ред.) став головним лікарем, і правдами-неправдами захопити майно, приватизувати і створити таку собі поліклінічку», – додала вона.

Олександр Бурій, якого згадує жінка, – це завідувач терапевтичного відділення 3-ї стоматполіклініки, який активно протестує проти реформування медзакладу та бере участь у його блокуванні.

Йдеться про реформу комунальної стоматології Львова, яку депутати ЛМР підтримали у лютому 2017 року. Вона полягає у перетворенні комунальних стоматполіклінік у неприбуткові ЛКП, де лікарі мають право офіційно встановити плату за свої послуги та таким чином заробляти собі на зарплату та утримання закладів. Водночас депутати передбачили відшкодування надання безоплатної стоматологічної допомоги пільговим категоріям львів’ян. Таке рішення було прийняте у зв’язку із реформуванням галузі охорони здоров’я України, одним з принципів якої є оплата лікарю конкретно наданої послуги пацієнту. Ще одна його мета – економія бюджетних грошей.

Усі інші стоматологічні поліклініки Львова вже перейшли на цю схему. Першою це зробила поліклініка №1 на проспекті Шевченка. Зокрема ще в жовтні минулого року медики першої поліклініки позитивно відгукувались про реформу. Мовляв їх зарплата зросла, з’явились гроші на поточні проблени закладу і пацієнти платять офіційно.

Не погоджуються на реформу лише частина лікарів 3-ї поліклініки, які неодноразово пікетували міськраду, блокували приймальню Андрія Садового. Наприклад, 12 липня вони разом з активістами праворадикальної організації «Національний корпус» зірвали засідання сесії міськради, а одна з працівниць поліклініки погрожувала стрибнути з вікна зали засідань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here