Львівська міськрада офіційно звернулася із заявами до прокуратури Львівської області, ДФС, Державної аудиторської служби, Львівської ОДА та облради через несплату Львівською обласною клінічною лікарнею податків у бюджет Львова. У поширеній в п’ятницю, 23 серпня, заяві мерії вказано, що через зміну місця реєстрації клінічної лікарні на Великий Любінь бюджет Львова у липні не отримав 2 млн грн.

У заяві вказано, що більшість працівників лікарні є львів’янами і користуються послугами міста, сама клінічна лікарня, як і раніше, розташована у місті, але змінила юридичну адресу і припинила сплачувати податки у львівський бюджет.

«Зміна адреси реєстрації не вплинула на фактичне місцезнаходження та фізичне розташування Львівської обласної клінічної лікарні. На сайті лікарні, а також на сайті департаменту охорони здоров’я ЛОДА, як контактну адресу лікарні зазначено вул. Чернігівську, 7… Така ситуація є відвертим порушенням Цивільного кодексу України, згідно з яким місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи. Необґрунтована перереєстрація також призвела до грубого порушення бюджетного та податкового законодавства», – йдеться у заяві Львівської міськради.

У міськраді також наполягають, що навіть при зміні місця розташування, незалежно від реєстрації, клінічна лікарня мала б ще до 31 грудня 2019 року продовжувати сплачувати 60% податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету Львова. Однак медзаклад із 1 липня припинив перерахування податків.

«Лікарня з 1 липня припинила перерахування до міського бюджету належної суми коштів податку з доходів фізичних осіб — працівників лікарні, і це є грубим порушенням ст. 3, 45, 64 Бюджетного кодексу України, ст. 168 Податкового кодексу України, внаслідок чого міський бюджет Львова недоотримав у липні 2019 року орієнтовно 2 млн. грн», – заявили у прес-службі мерії.

Зазначимо, юридичну адресу Львівська обласна клінічна лікарня змінила наприкінці червня 2019 року. Розташований неподалік центру Львова медзаклад змінив свою юридичну адресу на містечко Великий Любінь. Головний лікар ЛОКЛ Михайло Гичка заявив, що завдяки сплаті податків клінічною лікарнею у бюджет Великого Любеня вдасться відремонтувати місцеву лікарню. Михайло Гичка також заявляв, що рішення про зміну юридичної адреси медзакладу прийняли ще рік тому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here