Перевірити тиск чи рівень цукру, легені або серце ― все це запропонують у медичних наметових містечках. Профілактична акція «Здорове місто» триватиме у Львові наступні два тижні – до 12 червня. Так лікарі закликають мешканців подбати про своє здоров’я.

Акцію «Здорове місто» розпочали із вулиці Мазепи біля 2-го поліклінічного відділення 1-ої міської клінічної лікарні. Біля намету, де приймає лікар-ендокринолог, аншлаг. Рівень цукру там вимірювали експрес-методом.

«Рівень цукру у мене поганий ― 15,6. Колись ходила в поліклініку, приймала таблетки, він впав, а тепер знов піднявся», ― поділилася львів’янка Анна.

Раніше вона вже лікувалась від діабету. Тепер доведеться починати знову, пояснила лікар-ендокринолог Людмила Закарян: «Раніше цукор був 6,9, в сечі 0,8. Ну дуже добрі були аналізи. Частіше треба здавати аналізи і приходити перевірятись».

Щодня такі наметові містечка розкладатимуть у різних частинах міста. «Ми щорічно десь 2900-3500 тисячі людей обстежуємо і в 10 відсотках від цієї кількості знаходимо патології. Це дуже важливо, тому що ми можемо цих людей скерувати вчасно, щоб призначити правильне лікування», ― розповіла головна лікарка першої міської клінічної лікарні Джемма Джафарова.

Найохочіше львів’яни перевіряють рівень цукру, зір та легені. У пересувний флюоромобіль за кілька годин записалося понад 60 людей.

Профілактичні акції просто неба у Львові уже стали традиційними, відбуваються близько десяти років поспіль.

«Власне, ця профілактика дає свій позитивний результат. Якщо загалом в Україні люди живуть орієнтовно 67 років, то у Львові це 71 рік. Тобто є різниця», ― наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Наметові містечка «Здорове місто» прийматимуть львів’ян ще два тижні.

«Ми це робимо на десяти локаціях біля наших поліклінік, включаючи і віддалені райони. Зокрема, завтра ми будемо на Тракті Глинянському, в середу на Левандівці. Передбачений обов’язково виїзд в Рудно, в Рясне. Ну і біля базових поліклінік», ― пояснив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.


Торік медики обстежили 14 тисяч львів’ян. У двох тисяч пацієнтів виявили відхилення від норми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here