Після річної перерви Львівський обласний центр екстреної медицини відновив навчання для медиків швидкої допомоги. Лікарі та фельдшери на них доводять свої вміння до автоматизму. Аби на практиці заощаджувати час, якого для порятунку людини відведено дуже мало. Втім, пройти таке навчання можуть не лише медики.

Учасники тренінгу рятують чоловіка, в якого зупинка кровообігу та дихання. Таку ситуацію змоделювали інструктори. Щохвилини додають нові обставини.

«В дверях з’являється жінка. Каже, що виразковою хворобою хворів чоловік. І, можливо, внутрішня кровотеча, час від часу йому покровлювала», – на ходу моделює ситуацію інструктор.

Тренінги розпочали після перерви в понад рік. Новий директор центру дав «зелене світло» на відновлення навчання.

«Дуже повчально. Допомагає в роботі», – ділиться враженнями лікарка медицини невідкладних станів Дарія Жбанова-Чернецька.

У кожній групі – до десяти лікарів і фельдшерів. Тренінг триває два дні. Ситуації моделюють на основі реальних випадків.

«Найчастіше це зупинки кровообігу в старших людей, в людей різного віку. Також відпрацьовуємо травми при ДТП, падінні з висоти. І гострі стани, які виникли, припустимо, кровотечі внаслідок травми або на виробництві, або в повсякденному житті», – пояснює інструктор Орест Івченко.

Сюди приходять навіть лікарі із величезним досвідом роботи. Адже протоколи екстреної медицини повсякчас змінюються.

«По-перше, дійсно останні вказівки, останні протоколи невідкладної долікарської і лікарської допомоги, відпрацювання до автоматизму тих навичок, що дає навіть на 10-20 секунд швидше зробити реанімаційні заходи», – розповідає лікар медицини невідкладних станів Богдан Новицький, в якого 44 роки стажу.

«Ми даємо базові абсолютно рекомендації, протоколи, на основі яких мають працювати наші медики. Ну і, звичайно, різні інноваційні впровадження чи нормативні документи, які надійшли до опрацювання», – додає завідувачка навчально-тренувального відділу Людмила Гера.

Для медиків такі курси безкоштовні. Пройти тренінг з порятунку людей може кожен охочий. Втім, уже на платній основі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here