Аби врятувати дітей від кашлюка, вакцинуватися потрібно дорослим, – певні лікарі. Цього року у Львівській області на кашлюк захворіло 177 людей. Більшість – діти, які не були вакциновані. Минулого місяця одне немовля померло. Інфекцію підхопило від старших дітей, які теж не мали щеплень від цієї недуги.

Цього тижня у Львові через кашлюк до реанімації потрапили ще двоє малюків. Діти не мали щеплень, адже їм усього півтора та два місяці. А недугу, ймовірно, підхопили від старших.

«Діти з позитивною динамікою, в нас двоє дітей, півтора і два місяці. Двомісячна дитинка вже сьогодні буде переведена з реанімації. Поступали в тяжкому стані, йде мова про період спазматичного кашлю у дітей», – розповів завідувач відділення інтенсивної терапії Львівської обласної інфекційної лікарні Віктор Токарев.

Хвороба, пояснюють лікарі, дуже підступна. Адже починається як звичайне респіраторне захворювання і лише за кілька тижнів виказує себе важкими нападами кашлю. І чим молодша дитина, тим гіршими можуть бути наслідки.

«У розвинутих країнах, наприклад Франції, Великобританії, США, як тільки сім’я планує дитину, то мама, тато, дідусь, бабуся, найближче оточення, хресні вакцинуються, щоби створити довкола дитинки так званий «кокон», – пояснила головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

Утім, щороку на Львівщині вакцинується заледве 750 дорослих та підлітків. Із немовлятами ситуація краща. Близько 70% батьків погоджуються, аби їхнім дітям зробили щеплення.

Та все ж відмов – майже третина. Лікарі нарікають на інформаційну кампанію проти щеплень. А ще кажуть: батьки бояться індійської вакцини. Вона, на відміну від французької чи бельгійської – цільноклітинна, тому частіше викликає неприємні реакції. Але цілком безпечна.

«Це може бути припухлість у місці введення, може бути підвищення температури, неспокій дитини. Але ці реакції упродовж двох днів проходять. Власне, оця вакцина, де є ціла клітина кашлюка, вона дає стійкіший імунітет», – пояснила Віра Капрусь, заступник головного лікаря 4-ої міської лікарні.

Проблеми виникають і через відсутність вакцин у поліклініках та лікарнях. Однак зараз у місті вакцини є.

Медики наголошують, що вакцинація – єдиний надійний засіб профілактики від кашлюка. І відмова від неї вже має неприємні наслідки. Кількість хворих за останні десять років зросла у десять разів. Лише минулого року в Україні від кашлюка лікувались понад 3 тисячі людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here