Пропустила щеплення — і підхопила небезпечну недугу. У Хмельницькому жінка захворіла на дифтерію. Вона пропустила останнє щеплення з календаря — у 16 років. Тож медики попереджають про ймовірний спалах цієї хвороби в Україні. І закликають вакцинуватися. Для дітей існує спеціальний календар щеплень. Щоб вакцинуватися дорослому, варто завітати на консультацію до сімейного лікаря. Чому так важливо захистити організм від інфекцій до початку осені, дізнавалися журналісти ZAXID.NET.

Вікторія Іваскевич має всі календарні щеплення ще з дитинства. А нещодавно дівчина ще й ревакцинувалася від кору та дифтерії. Загалом вакцини захищатимуть її від кору, паротиту, краснухи, дифтерії та правця.

«Я вважаю, що краще зробити щеплення, і потім, коли відбувається якась епідемія кору, не міряти температуру кожних дві хвилини, і не думати: а поїду я цього року у відпустку, чи не поїду, а то мій співробітник підхопив кір, а в мене тут температура і я не знаю, що робити», — каже Вікторія.

Тим часом, не зважаючи на відпустки та канікули, до дитячої поліклініки на Сихові щодня приходять маленькі пацієнти. Пані Любов до медзакладу прийшла з сином і донькою. Старшого вакцинувала завжди, на щеплення для доньки спершу писала відмову. Та вже цього року передумала.

«Коли народилася донька, їй зараз 11 років, тоді почалися такі моменти, що погані наслідки після вакцини, я писала відмову, і не вакцинувала доньку. А вже от буквально минулого року був отакий спалах кору дуже великий, я налякалася, бо син вже вакцинований, він ніби захищений, а донька – ні. І тому зараз вони проходять медогляд у школу, я змінила свою думку і роблю всі щеплення», — каже Любов Батіг.

Не гірша ситуація і в дорослій поліклініці, що розташована поруч. Напередодні до кабінету щеплень завітали 25 львів’ян.

«Доросле населення також звертається. Приходять, коли лікарі запрошують, і самі приходять, по самозверненню вакцинації проти дифтерії і правця. Цього року ми вже маємо 47% дорослого населення вакцинованого», — каже заступниця головного лікаря Галина Бєлова.

Медики наголошують: літо – хороша пора для того, аби щепити дітей чи ревакцинуватися дорослим. Бо інфекційні хвороби можна привезти й з інших країн. Щоби вберегтися, варто звернутися до сімейного лікаря.

«У нас скоро закінчаться канікули. Закінчиться відпускний період, збільшиться кількість контактів, яка небезпечна тим, що все-таки захворюваність є, і вона може розповсюджуватися. Єдина профілактика — вакцинація», — каже заступник директора Лабораторного центру МОЗ Львівщини Олег Когут.

Нагадаємо, від кору дітей вакцинують у рік і в 6 років, перше щеплення від дифтерії роблять у два місяці, опісля – ще 5 доз. Ревакцинуватись від дифтерії варто кожних десять років. Зараз вакцина є безкоштовною для всіх.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here