Працівники медицини катастроф заснували у Львові медичний клуб. Там обговорюють нові тенденції у цій сфері. Інновації намагаються використовувати й у повсякденній роботі. Усе — для того, аби встигати рятувати життя в екстрених випадках. Адже кожна секунда — на вагу золота.

Медики поділились порадами з журналістами про те, як звичайним українцям поводити себе до приїзду карети швидкої допомоги.

Цього тижня лектори у клубі — фельдшери екстреної медичної допомоги Оксана та Олександр. Вони саме повернулися з Тернополя, де вдосконалювали навички в симуляційному центрі. На цьому неформальному медичному «засіданні» поділяться з колегами простими рішеннями з медицини катастроф. Нагадають про ті пункти, які медики мають використовувати в роботі, втім, в екстрених умовах іноді забувають.

«Якщо ти не оцінив стан дихальних шляхів, а вони якісь там є загрозливі, то нема смислу лізти десь глибше. Бо все одно, як там загрозлива прохідність дихальних шляхів, стан людини буде погіршуватися. Ти все одно мусиш його ліквідувати», — розповідає фельдшерка виїзної бригади екстреної медичної допомоги Оксана Макар.

Олександр Думний каже: екстрена медична допомога — це тандем двох медиків, які мають працювати злагоджено, немов швейцарський годинник.

«І не буде ніякого ефекту, бо працівники між собою напарники повинні з півпогляду, з півслова зрозуміти, що потрібно, бо кожна секунда на вагу золота», — пояснює фельдшер виїзної бригади екстреної медичної допомоги Олександр Думний.

Так званий Journal Club щотижня збирає з десяток представників медицини катастроф. Усі знання, що тут отримують, перетворюють у досвід на викликах.

Та медики зазначають: знання з домедичної допомоги мають бути в усіх людей. Адже прикра ситуація може статися з кожним. У критичних випадках варто перш за все зібратися та не панікувати.

«Знати, що існують два номери порятунку — 112 і 103. Обов’язково люди повинні знати і перевірити стан хворого: свідомість, дихання і пульсація. Повідомити диспетчеру, чітко вказати місце знаходження, де це сталося», — пояснює завідувачка тренувального відділу Центру медицини катастроф Людмила Гера.

Тоді ще варто ввімкнути у телефоні гучномовець: допоки їхатиме карета швидкої, диспетчер може давати поради, що робити з постраждалими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here