Уперше про плани об’єднати обласну дитячу клінічну лікарню ОХМАТДИТ і Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр заговорили на початку вересня цього року. 18 вересня постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту підтримала таку ініціативу. Рішення викликало протести серед лікарів і пацієнтів, тому 10 жовтня голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський відкликав проект. Через два тижні за це проголосувала й медична комісія.

Однак рішення щодо припинення роботи ОХМАТДИТу шляхом його приєднання до так званої Чорнобильської лікарні досі на сайті Львівської обласної ради (проект №1502 «Про вдосконалення надання медичної допомоги дитячому населенню у Львівській області». Тому майже півсотня працівників ОХМАТДИТу у понеділок, 11 листопада, вийшли під стіни лікарні з вимогою, щоб документ зняли з переліку рішень, підготовлених для розгляду.

«Ми не побачили фінансового обґрунтування такого приєднання, у нас немає розуміння аудиту і того, як будуватиметься лікарня. А що буде з працівниками? Знаємо багато прикладів, коли звільняють лікаря й потім пропонують йому чи їй посаду медсестри, санітарки, сантехніка тощо», – розповідає голова вільної профспілки медиків Василь Штибель.

Згідно з проектом, після об’єднання обох лікарень, у Львові мав би запрацювати єдиний центр медицини дитинства. Проте минулого місяця ЛОДА таки зняла це питання з розгляду депутатських комісій та сесії, не побачивши належної аргументації такого рішення.

«На одній із апаратних нарад керівник Львівської облдержадміністрації чітко заявив, що перед тим, як щось реорганізовувати, він хоче бачити чітку дорожню карту та план дій з боку департаменту, управління майном який розпоряджається приміщенням дитячої лікарні», – пояснив заступник голови ЛОДА з питань охорони здоров’я Іван Собко.

Розпорядником приміщення лікарні ОХМАТДИТ, що на вул. Лисенка, 31, є Львівська обласна рада. Після заяв про об’єднання цього медзакладу із Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром люди запідозрили: кількаповерхова будівля на Високому Замку може перейти у приватні руки. Однак в облраді переконують: реорганізації не оминути.

«Об’єднуватись рано чи пізно доведеться. Адже з 1 квітня 2020 року життя медустанов, у тому числі й ОХМАТДИТу, буде на зовсім іншому фінансуванні, підходах. Відповідно, мотивація департаменту охорони здоров’я була, власне, зіграти на випередження. Але це не знайшло підтримки в колективу лікарні», – зазначив в.о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Віктор Кусий.

Йдеться про старт у наступному році другого етапу медичної реформи, зокрема переходу на нову систему фінансування медзакладів Національною службою здоров’я України. Відтак оплачувати установа буде конкретні послуги для пацієнтів, а не ліжкомісця. Тому обидві лікарні – ОХМАТДИТ та Чорнобильська – в разі об’єднання вже б не замовляли послуги одна в одної.

«Наступного року субвенції не буде. Тому у вас є одна можливість – фінансуватись за рахунок бюджетних коштів, тобто, укласти договір із Національною службою здоров’я. Якщо ви цього не зробите й не відповідатимете вимогам, тоді думати про вас доведеться місцевій владі», – казав під час вересневого візиту до Львова голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

Поки що лікарі ОХМАТДИТу чекають наступного понеділка, аби побачити, чи проект об’єднання обох лікарень знімуть із сайту. Якщо ж ні, то вони влаштовуватимуть пікети надалі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here