Другий Форум медичного та оздоровчого туризму Львівського регіону, який відбувся 16 жовтня

Львівщина зі своїм багатством рекреаційних ресурсів входить до топ-3 напрямків України, які обирають для подорожей як українці, так і іноземці. Ще за часів Австро-Угорщини та Польщі наш регіон обирали для лікування й оздоровлення.

Для збереження статусу центру медичного та оздоровчого туризму наша область має потужні лікувально-оздоровчі ресурси області. У нас розташовані 200 лікувальних джерел мінеральних вод семи типів, лікувальні грязі, найбільше в Україні родовище озокериту. На базі цих унікальних ресурсів розвиваються відомі в Україні та за кордоном курорти: Трускавець, Східниця, Моршин, Немирів, Великий Любінь, Шкло, Розлуч, де створені умови для профілактики й лікування органів дихання, шлунково-кишкового тракту, нервової та серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату.

Взагалі санаторно-курортна справа є одним з найдавніших видів рекреації на Львівщині. Сьогодні в регіоні працює 104 заклади оздоровлення різних форм власності. Також з’являються сучасні пансіонати та SPA&детокс комплекси найвищого європейського рівня.

Весь цей потенціал створює привабливе середовище для іноземців. Слід відзначити, що середній чек іноземця в Україні на лікування складає в середньому $2-2,5 тис. Чимало медичних послуг у нас коштують значно дешевше, ніж аналогічні у закордонних медичних закладах, що створює хороші перспективи для розвитку цього напрямку в Україні, і на Львівщині, зокрема.

Найбільш привабливими напрямками медичного туризму для іноземних пацієнтів в Україні на сьогодні є: пластична хірургія, стоматологія, санаторно-курортне лікування, застосування допоміжних репродуктивних методів лікування, реабілітація, лікування офтальмологічних захворювань, кардіохірургія, клітинна терапія.

Зважаючи на це, держава має підтримувати та стимулювати розвиток саме цих напрямків у контексті медичного туризму в Україні. Іноземні пацієнти приїжджають в Україну з багатьох країн світу, найбільше – США, Канади, Італії, Польщі, Угорщини, Ізраїлю, Азербайджану, Казахстану, Китаю, країн Перської Затоки. Перспективним ринком є також Африка. На жаль, стримуючими факторами для розвитку медичного туризму в Україні є візові бар’єри, зокрема з країнами Південно-Східної Азії, а також відсутність фінансування напрямку в’їзного туризму.

Саме про проблеми та перспективи розвитку медичного туризму йшла мова на другому Форумі медичного та оздоровчого туризму Львівського регіону, який відбувся 16 жовтня. На ньому обговорили питання, які потребують вирішення. Зі своїм баченням розвитку цієї галузі на Форумі поділилася й обласна влада.

Зокрема, вона пропонує, по-перше, збереження лікувальних ресурсів. Задля цього Львівською облдержадміністрацією підготовлені документи для надання статусу курорту державного значення Моршину і Трускавцю.

По-друге, Львівська ОДА пропонує передбачити в проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» інвестиції на розвиток інфраструктури (благоустрій, велодоріжки, дороги, відновлення пам’яток архітектури, упорядкування джерел мінеральних вод, дослідження природних лікувальних ресурсів тощо) та на промоцію Львівщини, як напрямку для медичного та оздоровчого туризму. По-третє, потрібно передбачити фінансування у Державному бюджеті України на 2021 та 2022 роки для скерувань на реабілітацію, лікування та оздоровлення у санаторно-курортних комплексах України, в тому числі і у Львівській області.

По-четверте, внести зміни до постанови Кабінет Міністрів України від 22 липня №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та дозволити в’їзд в Україну іноземцям, які прямують з ціллю оздоровлення в санаторно-курортних та відпочинкових комплексах після підтвердження негативного тесту на коронавірус. Окремим важливим напрямком розвитку медичного та оздоровчого туризму є залучення інвесторів. Для цього з боку влади буде запроваджуватись система економічних стимулів.

Серед іншого, в рамках проєкту «25 магнітів», Львівська ОДА підготувала пропозиції для Офісу Президента України щодо будівництва нових медичних та оздоровчих об’єктів. Серед таких об’єктів: будівництво Західноукраїнського регіонального центру медицини дитинства потужністю 500 ліжок у Львові по вул. Дж. Вашингтона, 6, будівництво нового комплексу для розміщення потужностей Служби екстреної медичної допомоги у Винниках по вул. Івасюка, 31, створення Центру сучасних методів діагностики та лікування онкологічних захворювань у Львові по вул. Гашека, 2а, а також будівництво сучасного Симуляційного центру медичного моделювання.

Всі ці заходи зможуть значно підвищити потенціал та привабливість Львівщини, як об’єкту медичного та оздоровчого туризму, як серед іноземців та гостів, так і всіх мешканців міста області, які зможуть отримувати якісні медичні послуги.

Як зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький: «Саме туристична привабливість найбільше вирізняє нашу область з-поміж усіх регіонів України. Маючи настільки багатий природно-ресурсний та рекреаційний потенціал, ми не маємо права його не використати. Покращення якості сервісу, розвиток туристичної інфраструктури, популяризація різних видів туризму є нашим постійним завданням!»

Він також зазначив, що не зважаючи на вимушений простій туристичного бізнесу у 2020 році, органи обласної влади не зупинялися в напрямку закладення міцного фундаменту для повноцінного відновлення туристичної галузі після закінчення карантину.

«Наша візія – це Львівщина як світовий центр медичного туризму, перший регіон в Україні для відпочинку та оздоровлення внутрішнього туриста», – наголосив Максим Козицький.

* публікація підготовлена виборчим штабом партії «Слуга народу»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here