Біля Верховної Ради мітингували за медреформу

Біля будівлі Верховної Ради відбулася акція «Невідкладна медична реформа» за участі близько 50 людей. Її організаторами виступили благодійні фонди «Пацієнти України» і «Таблеточки», громадська організація «Батьки за вакцинацію», а також лікарі, повідомило «Громадське ТБ».

Під час акції лікар-педіатр зі Львова Олег Скавиш, відомий як «Олег Тягнизуб», протягнув зубами 50 метрів машину швидкої допомоги. За словами Скавиша, які процитував Укрінформ, реанімобіль символізував пакет законопроектів, необхідних для реалізації медичної реформи.

За словами організаторки акції Ольги Стефанишиної, цей перформанс символізує те, що вони хочуть показати депутатам, що лікарі вже готові зубами протягнути медичну реформу до фінішу.

«Законопроекти, які зараз зареєстровані в парламенті, покликані зробити важливу річ – держава має платити за послуги, а не за ліжкомісця у лікарнях», – заявила виконавча директорка благодійного фонду «Пацієнти України» Ольга Стефанишина.

Олег Скавиш має близько 10 українських та світових рекордів по перетягуванню великих транспортних засобів зубами. Гроші від встановлення рекордів він направляє на лікування онкохворих дітей. Свою мотивацію участі в акції пояснив тим, що не відчуває захисту пацієнтів та лікарів з боку держави: «Настільки тяжкий шлях цієї медичної реформи, що фактично доводиться її вигризати зубами».

«400 тисяч гривень коштує вилікувати одну онкохвору дитину. 1,5 мільйони гривень потрібно дорослій людині, щоб вилікуватися від раку. Десятки листів приходить до благодійних фондів від народних депутатів з проханням забезпечити лікування українцям. Ми свою функцію виконуємо. Тепер депутати мають натиснути на кнопку і дати зелене світло Медичній реформі», – зазначила представниця благодійного фонду «Таблеточки» Ірина Литовченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here