Під час пандемії коронавірусу, яка триває ще з березня, суттєво зросло навантаження у працівників медицини катастроф. Ризик заразитися Covid-19 у них ледь чи не найбільший, адже не завжди пацієнти повідомляють про типові симптоми вірусу. Але є й хороші новини: Національна служба здоров’я почала фінансувати екстренку. Тож зарплати у лікарів зросли.

Лікарка пані Віра продемонструвала журналістам незвичний образ — захисний костюм для «коронавірусних» викликів. «До пари» йдуть ще й рукавички й респіратор. Усі ці засоби безпеки лікарка, як інші її колеги, одягає по сім-вісім разів на день. Кожен виклик – новий костюм, який таки дає відчути себе в безпеці.

«В таких костюмах, особливо при нашій такій теперішній погоді дуже важко працювати. В них тяжко працювати, оглядати хворого…також незручно, але ми працюємо в таких умовах», – розповідає лікарка медицини невідкладних станів Віра Яцишин.

За півроку пандемії, кажуть медики, навантаження суттєво зросло. Побільшало й небезпеки на роботі – через коронавірус. Під ризиком заразитися перебувають усі. Лікарів розділили на так звані «коронавірусні» бригади, які виїжджають до пацієнтів з підозрою або ж підтвердженим діагнозом Covid-19, та на ті, які приїздять на інші виклики. Але медики між собою чергуються.

«В першу чергу страшно за свою сім’ю, тому що виїжджаючи на ці виклики, ти розумієш, що можеш принести це захворювання додому, і тому переживаєш за своїх рідних. Звичайно, до всіх тих стресів, що є в нас на роботі, ми вже звикли, і готові до будь-яких ситуацій, але стараємося давати собі раду з тим всім», – пояснює лікарка медицини невідкладних станів Галина Дзондза.

Викликів зараз побільшало. Тож іноді персоналу та й спеціалізованого транспорту бракує. Саме тому до жовтня Центр планує закупити ще під півсотні нових машин.

«Викликів дуже багато, і дуже важко з бригадами. Тяжко з хворими, тому що люди не завжди чесно говорять те, що розпитує диспетчер. Диспетчер приймає виклики і розпитує по алгоритму. Вони іноді приховують температуру, відповідно, бригада виїжджає і наражає себе на небезпеку. І в нас вже дуже багато працівників перехворіли коронавірусом», – розповідає диспетчерка Центру Ірина Огоновська.

Медики екстренки тепер не лише їздять на виклики, але й перевозять пацієнтів із Covid-19 до спеціалізованих закладів. Через додаткове навантаження і небезпеку зросла й зарплата. Зараз НСЗУ оплачує два пакети послуг у Центрі медицини катастроф. Один із них — це медичне обслуговування населення з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

«На сьогоднішній день заробітна плата водія стартує від шести тисяч гривень, для лікаря – близько 11-12 тисяч. Ми виплачуємо фіксовані преміальні всім працівникам екстреної медичної допомоги з ковідівських коштів за готовність. І також ми спеціалізованим бригадам, які возять виключно ковідних пацієнтів, ми виплачуємо до 300% заробітної плати», – каже директор Центру екстреної медицини та медицини катастроф Андрій Васько.

«Наразі зарплатою я задоволена. Відомо, що у кожного є різні кошти, в залежності від того, скільки викликів були з підтвердженими тестами ПЛР. Але зарплати суттєво збільшилися. Надіємося, що в майбутньому теж буде не через коронавірус», – лікарка медицини невідкладних станів Галина Дзондза.

Зараз у центрі медицини катастроф бракує водіїв. Їхня зарплата коливається від шести до 9-ти тисяч гривень. Тож, можливо, кермувальників шукатимуть у районах і возитимуть до Львова на роботу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here