Лікарі створюють на комп’ютері віртуального аватара «внутрішніх голосів» пацієнтів

Лікарі з Великої Британії встановили, що у лікуванні шизофренії може бути успішною терапія, яка знайомить хворих із комп’ютерним аватаром, що представляє їхні «внутрішні голоси».

Як повідомляє «Голос Америки», у дослідженні беруть участь 150 пацієнтів у Британії, які приблизно 20 років страждали на шизофренію і які понад 1 рік переживали постійні слухові галюцинації.

Як повідомляється, з них 75 отримували аватарну терапію, а 75 відвідували звичайні консультації. Усі вони продовжували вживати свої звичайні антипсихотичні препарати протягом всього періоду лікування.

Аватарну терапію надавали в 50-хвилинних сеансах, що приймалися один раз на тиждень протягом 6 тижнів. Перш ніж почати лікування, пацієнти працювали з терапевтом, щоб створити комп’ютеризовану симуляцію або аватар голосу, який вони найбільше хотіли приглушити, у тому числі те, що казав голос, як це звучало та який він може мати вигляд.

Науковці, які проводили дослідження та порівнювали аватарну терапію з консультуванням, виявили, що через 12 тижнів аватари були більш ефективними для зменшення слухових галюцинацій.

У випадку, якщо подальші випробування виявляться успішними, так звана «аватарна терапія» може кардинально змінити підхід до лікування мільйонів людей у всьому світі, які страждають від шизофренії.

До слова, шизофренія – це психіатричний розлад, від якого страждає майже кожна 100 людина у світі. Його найпоширенішими симптомами є марення та слухові галюцинації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here