Спеціальні вимоги прописані як до палат так і до професійного складу бригад медичної допомоги для VIP-пацієнтів

Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації розіслав медичним закладам міста наказ про особливі умови лікування «особливих пацієнтів». Про це пише Bihus.Info.

Як повідомляється, наказ відсутній на офіційному сайті мерії, але його копія є у розпорядженні журналістів. Причина видачі такого наказу в документі не пояснюється, але очевидно, що нею стало поширення коронавірусу.

В наказі йдеться про осіб, щодо яких здійснюється державна охорона. По суті це усі чиновники високого рівня країни. Департамент визначив перелік медичних закладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів та прописав особливі вимоги до утримання хворих. У визначеному департаментом переліку – 17 установ.Перелік медичних закладів, які отримали вказівки від департаменту охорони здоров’я КМДА (фото Bihus.Info).

Серед головних вимог – окремі, ізольовані від інших палати площею не менше 13 м2 з затіненими вікнами. Палати повинні мати зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями. Також передбачена наявність окремого резерву лікарських засобів та розгортання окремих сестринських цілодобових постів у цих палатах або ж біля них. Ще закладам наказали зарезервувати окремі операційні і забезпечити їх необхідними ліками, медичними засобами та обладнанням.

Спеціальні вимоги департамент прописав і до професійного складу бригад медичної допомоги для VIP-пацієнтів. В них має бути по чотири людини – лікар, двоє фельдшерів і водій. Всі вони повинні мати досвід роботи в закладах екстреної медичної допомоги не менше 5 років. Якщо таких не знайдеться, то бригади повинні формуватися з «найбільш кваліфікованих медичних працівників». Детальніше з вимогами до медзакладів можна ознайомитись перейшовши за посиланням.

Як зазначають журналісти, коло людей, які будуть користуватись таким режимом в наказі визначено, як «особи, щодо яких здійснюється державна охорона». Журналісти також нагадують, що державна охорона за законом надається низці посадових осіб, зокрема – президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ тощо. Однак нерідко президенти персональними розпорядженнями виділяють держохорону і не включеним у визначений законом перелік особам. Відповідно, до «особливих» хворих згідно наказу може потрапити широке коло людей, які досі користуються держохороною. Загалом станом на кінець 2019 року таких осіб було близько двох десятків.

На публікацію журналістів Bihus.Info відреагував мер Львова Андрій Садовий, який запевнив, що в львівських лікарнях жодних спецпалат для «коронавірусних» VIP-клієнтів не буде.

Як інформував ZAXID.NET, на сьогоднішньому засіданні Кабмін продовжив до 24 квітня карантин і запровадив по всій країні режим надзвичайної ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here