Лікарня швидкої допомоги отримає сучасне обладнання

Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова, що на вул. Миколайчука, отримає обладнання для екстреної служби від польських колег. У межах партнерства із Екстреною службою повітряної авіації Польщі, лікарня швидкої допомоги отримає сучасне обладнання. Про це у понеділок, 2 березня, говорили під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий та директор служби повітряної авіації, професор Варшавського медичного університету Роберт Галонзковський.

Як повідомили у прес-службі ЛМР, із 2019 року Львів є учасником проекту «Покращення локального і регіонального потенціалу системи екстреної медицини в Україні». Завдяки співпраці з польськими партнерами й підтримці Міністерства закордонних справ Польщі, студенти-медики, інтерни та лікарі мають змогу навчатися на сучасних симуляторах, а викладачі — отримувати додаткові компетенції.

«Виникла ідея створити проект, який би передбачав створення симуляційного навчального центру для навчання лікарів, як діяти у невідкладних станах, а також — комплектування спеціального відділення екстреної допомоги в лікарні швидкої допомоги», — зазначив професор Робер Галонзковський.

Фото прес-служби ЛМР

Тож відділення екстреної медичної допомоги лікарні швидкої допомоги Львова, як потужна клінічна база Львівського національного медичного університету, отримає нове обладнання, яке дозволить проводити швидку діагностику та рятувати пацієнтів у станах загрози життя. Окрім нового обладнання, також будуть і кваліфіковані інструктори, які навчатимуть лікарів надавати невідкладну медичну допомогу за сучасними європейськими стандартами.

«Це дуже важливо. Зараз є новий директор нашої лікарні, який має великі плани, і цей проект з вашої сторони — це ще один крок для того, щоб вибудовувати лікарню «номер один» в Україні по всіх напрямах роботи. Це добра справа для Львова, для України. Я переконаний, що кожна гривня, яку ви інвестуєте в нашу лікарню, дасть в десять разів більше», — сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Зокрема, у Львові буде: 30 викладачів, сертифікованих за міжнародними стандартами ACLS і PALS, для надання невідкладної допомоги дорослим і дітям, та ITLS — для надання допомоги при травмах; 12 викладачів, які отримають компетенції інструкторів і зможуть самостійно координувати процес навчання медиків, надавати невідкладну медичну допомогу, відповідно до сучасних європейських стандартів; 120 студентів — учасників пілотного навчання наданню невідкладної допомоги за європейськими стандартами.

Також за 1,5 млн грн закуплено обладнання для проведення навчань в умовах медичної симуляції з екстреної медицини на базі ЛНМУ для лікарів та інтернів. На 10 млн грн доукомплектоване сучасним обладнанням відділення невідкладної допомоги міської лікарні швидкої допомоги Львова.

Довідка

Із 2015 року інструктори екстреної служби повітряної авіації Польщі приватно допомагають українським лікарям і фельдшерам опанувати необхідні професійні навички, проводять спільні польсько-українські навчання з екстреної медичної допомоги.

Два роки тому Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького уклав угоду про співпрацю з Варшавським медичним університетом. В планах — спільні проекти, наукові конференції та навчання. З 2018 директор служби повітряної авіації, професор Варшавського медуніверситету Роберт Галонзковський є гостьовим лектором у ЛНМУ ім. Данила Галицького. Координатор угоди з української сторони — доцент Наталія Іжицька, яка, зокрема, є експертом МОЗ з екстреної медицини.

Спільно з викладачами ЛНМУ, інструктори служби повітряної авіації Польщі проводили сертифіковані курси з базових та спеціалізованих реанімаційних заходів для лікарів, фельдшерів та медсестер, а також викладачів ЛНМУ, які, зокрема, пройшли також і інструкторські курси, що дасть змогу продовжувати в подальшому навчання медиків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here