Лікарка Наталія Левчук досі працює гінекологинею у Миколаєві

Лікарку Миколаївської лікарні на Львівщині Наталію Левчук звільнили від відбування покарання за неналежне виконання своїх обов’язків, що призвело до смерті 36-річної пацієнтки. Її засудили до двох років обмеження волі, однак звільнили від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності. Розгляд справи пройшов всі судові інстанції.

Як повідомили ZAXID.NET в обласній прокуратурі, 12 лютого Верховний Суд України залишив без змін вирок Миколаївського районного та апеляційного судів. Рішення оскарженню не підлягає.

«Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду України залишив без змін вирок Миколаївського районного суду Львівської області та ухвалу апеляційного суду Львівської області, відповідно до яких лікаря акушер-гінеколога Миколаївської ЦРЛ засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником)», ‒ повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Цей випадок трапився 28 квітня 2011 року у пологовому відділенні Миколаївської клінічної центральної лікарні. Після народження здорової дитини у породіллі почалась кровотеча. Проте лікарка, яка приймала пологи, вчасно не виявила причину і не вжила заходів. Як наслідок ‒ 36-річна жінка померла.

Миколаївський районний суд у квітні 2017 року визнав лікарку винною і призначив їй покарання ‒ два роки обмеження волі, однак звільнив від відбування покарання за вчинення злочину у зв’язку із закінченням строків давності. Золочівська місцева прокуратура оскаржила його в Апеляційному суді, який не змінив вироку суду першої інстанції.

У вироку суду зазначено, що лікарка не помітила розриву матки і неправильно провела обстеження, без анестезії і видалила орган із запізненням: «Хворобою, що призвела до смерті, став геморагічний шок та розрив матки». Реанімаційні заходи не дали результату.

Верховний Суд України також залишив вирок без змін і це рішення є остаточним та оскарженню не підлягає.

Відтак 44-річна лікарка має лише сплатити на користь двох малолітніх дітей померлої пацієнтки 70 тисяч гривень.

Родичі померлої жінки звинувачують лікарку у тому, що вона була зайнята застіллям. Тим часом інші пацієнтки цієї лікарки також скаржаться на її непрофесіоналізм. Попри те, що сторона обвинувачення клопотала у суді про позбавлення права лікарки обіймати посади в галузі охорони здоров’я, як дізнався ZAXID.NET в адміністрації Миколаївської лікарні, Наталія Василівна Левчук досі працює в медицині. Щоправда, вже не в пологовому відділенні, а гінекологинею в поліклініці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here