Обласна клінічна лікарня перестала сплачувати ПДФО до бюджету Львова

Нещодавно юридичну адресу КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» було перереєстровано з м. Львова до м. Великий Любінь, Городоцького району. Відтак обласна клінічна лікарня перестала сплачувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) до бюджету Львова. Як наголосив міський голова Львова Андрій Садовий, це спричиняє для міста значні збитки — близько 2 млн грн щомісяця.

«По обласній лікарні, на мою думку, це є порушення. Це питання вартує для міста 2 млн грн на місяць. Треба зупинити цю шахрайську схему. Цей прецедент пропустити не можна», — наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомили у прес-службі ЛМР, місто звернулось з листами до ДФС, правоохоронних органів і керівництва лікарні щодо дотримання норм чинного законодавства та виправлення ситуації, що склалась.

«На сьогодні є дуже багато сигналів про перевід із міста в область і перереєстрацію деяких юридичних осіб, в тому числі і державних підприємств. А це за собою тягне перевід ПДФО з міста в область. Відповідно до висновку наших юристів, посеред бюджетного року такі речі є неможливі. Але вони відбуваються. А ПДФО — це 70% наших надходжень», — акцентував заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань Геннадій Васьків.

«Щодо ситуації з ПДФО, то так, ми маємо ситуацію, коли декілька бюджетних підприємств із початку року, а одне підприємство комунальної власності Львівської обласної ради в липні, змінили порядок нарахування податку на доходи фізичних осіб. Є стаття 168 Податкового кодексу України, яка говорить, що податок на доходи фізичних осіб сплачують за місцем здійснення господарської діяльності. Тому, якщо працівники працюють у м. Львові і в тому населеному пункті, куди платник перейшов, то податок повинен сплачуватись пропорційно до того, де працюють робітники», — пояснив Володимир Коваль, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Львівській області.

За його словами, управління скерувало платнику листа, щоб він дотримувався вимог Податкового кодексу.

До слова, за інформацією прес-служби ЛМР, також до міського голови надійшов лист від колективу лікарні, який засудив дії керівництва КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня».


Лист від колективу КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here