У понеділок, 14 травня, у Львові стартувала одинадцята акція «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії». В її межах студенти медичного коледжу ім. А. Крупинського безкоштовно вимірюють жителям міста тиск. Також пацієнти можуть отримати фахову консультацію щодо результатів та, в разі потреби, дізнатися, як запобігти важким ускладненням недуги – інфарктові та інсультові.

До слова, щодо інсульту, то вже третій рік поспіль медики Львова фіксують збільшення кількості тих, хто потрапив із ним до лікарні.

«Якщо до 2014 року хворих на інсульт ми нарахували майже 2 тисячі, то у 2016-ому та 2017-ому роках кількість таких пацієнтів зросла – відповідно 2500 та 2633», – розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Згідно зі статистичними даними, гіпертонічна хвороба є однією із найпоширеніших у дорослого населення. В Україні на цю недугу хворіє майже 10 мільйонів людей. Щодо львів’ян, то від підвищеного тиску страждає орієнтовно 180 тисяч містян.

«Щороку ми виявляємо понад 3 тисячі гіпертоніків, частина з яких навіть не здогадувалась, що має підвищений артеріальний тиск. Ми беремо їх на облік та розпочинаємо лікування», – пояснила завідувачка кардіологічного відділення 8-ї міської клінічної лікарні Валентина Коваль.

Виміряти тиск у міських поліклініках та лікарнях, а також у десяти пунктах-наметах, що розташовані на пл. Ринок, просп. Свободи, Чорновола та Червоної Калини, а також на вул. Широкій, жителі міста зможуть до цієї п’ятниці, 18 травня. Участь у минулорічних «Днях профілактики» взяли орієнтовно 100 тисяч людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here