Львівський медик написав петицію Президенту України на підтримку медреформи. На такий крок пішов, аби донести новопризначеному президенту: трансформація медицини Україні неабияк потрібна. До того ж, медреформа вже демонструє перші позитивні зміни у первинній ланці. Чи задоволені нею лікарі та, головне, пацієнти, дізнавалися журналісти ZAXID.NET.

У Центр первинної медико-санітарної допомоги у Червонограді приходять мешканці не лише міста, а й кількох навколишніх сіл ‒ це майже 72 тисячі підписаних декларацій. З початком медреформи у тутешніх медиків кількість пацієнтів суттєво збільшилася, зросли й зарплати. Але й це ще не все: у триповерховій будівлі роблять ремонти.

«Другий поверх ми ремонтуємо. Ну, він уже йде до завершення. Там два кабінети педіатричних уже зроблені, робили два кабінети ще педіатричних і кабінет для годування немовлят», — каже заступниця директора Центру первинної допомоги Любов Витвицька.

У кабінетах ‒ нове обладнання, у коридорах ‒ розваги для малюків. Ремонти зробили за кошти Національної служби здоров’я.

«Я задоволена. Можна записатися до лікаря, знаєш, на котру годину», — каже пацієнтка пані Галина.

«В нас помінялося дуже багато. Більша чистота. Щоб не стояти в черзі, можна просто записатися, піти на ту годину. І все, дітки не будуть мучитися», — додає відвідувачка центру Ірина.

Угоду з Національною службою здоров’я Червоноградський центр первинки підписав влітку минулого року. Тож тепер отримують гроші з Києва. Їх вистачає і на зарплату, і на ремонти. Від такої системи, каже директорка центру, виграє як лікар, так і пацієнт.

«Він має право обрати собі лікаря. Відсутність прив’язки до прописки. Він отримує гарантований пакет послуг, тобто безкоштовні послуги, які йому гарантовані державою на первинній медичній допомозі. Пацієнти отримали, скажемо так, якісну медичну послугу і отримали додаткові елементи сервісу», — пояснює директорка Центру надання первинної допомоги Анна Ярмола.

Тож Анна, як і вже майже тисяча людей, підписали петицію на підтримку та продовження медреформи. Автор документу ‒ сімейний лікар Ігор Заставний. Він створив петицію разом з громадською організацією «Академія сімейної медицини України».

«Ми розуміємо, що зараз такий час, коли будуть змінюватися і Кабінет Міністрів, і Міністерство охорони здоров’я. Ми би хотіли, щоби шлях, який був намічений до цього моменту, щоби він продовжився, пришвидшився, збільшилося фінансування, і щоби ми досягнули очікуваного результату, який вже був передбачений», — каже автор петиції Ігор Заставний.

Поки що реформа дійшла до первинної ланки медицини. Це сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Вони вже отримують більшу зарплату ‒ за кількість пацієнтів, а не за години. Але це лише перший і поки що найлегший етап.

«Держава, народ України через своїх обранців, через Верховну Раду проголосували і підтримали зміну фінансування системи охорони здоров’я. За один рік ми змінили цілу первинну ланку. Від наступного року змінюється поліклініка, там де є спеціалісти, і стаціонар лікарні. Там трохи довше», — розповідає міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун.

Якщо петиція за наступні два з половиною місяці збере 25 тисяч підписів, її розгляне президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here