В Україні вперше відбулася трансплантація підшлункової залози

У ніч на 7 серпня вперше в історії України у Львові провели успішну операцію з трансплантації підшлункової залози.

Як повідомив хірург Ярослав Книш операцію завершили о 3:00 ночі, 7 серпня. Очолив хірургічну бригаду доктор медицини Григорій Лапшин з університетської клініки німецького Любека. До її складу також увійшли завідувач відділенням трансплантації нирки інституту ім. акад. О.О.Шалімова Владислав Закордонець та керівник Центру хірургії МКЛШМД Львова Юрій Шаваров.

Донором став 38-річний мешканець Львівської області. Він потрапив до лікарні з розривом аневризми судин головного мозку, стан був несумісним з життям. Рідні підписали дозвіл на донорство.

На успішну операцію емоційно відреагував і міський голова Львова Андрій Садовий. «Вперше в Україні пересадили підшлункову залозу. Операція відбулась в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги в нас у Львові. Я дякую колективу лікарні, Олегу Самчуку (головний лікар львівської лікарні швидкої медичної допомоги – ред.) і всім причетним! Ви робите дивовижні речі!», – йдеться у дописі мера Львова на Facebook.

Операція пройшла успішно, цьому ж реципієнту розпочато трансплантацію нирки. Загалом за цю ніч в лікарні три людини отримали чотири нові органи – серце, дві нирки і підшлункову.

У міській клінічній лікарні швидкої допомоги Львова пересадили підшлункову залозу (фото прес-служби ЛМР)

Як повідомлялося, у грудні 2019 року в Україні вперше за останні 15 років провели трансплантацію серця. Другу таку операцію провели у Ковелі на початку лютого 2020 року. 4 липня у міській клінічній лікарні швидкої допомоги Львова провели ще одну трансплантацію серця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here