Окупація сесійної зали тривала до обіду четверга, 7 березня. На перемовини з працівниками поліклінік ніхто не вийшов, тож вони самі пішли із Ратуші. Проте сесію міської ради вони зірвали — її перенесли на понеділок, 11 березня.

Лікарка-стоматологиня поліклініки №3 Ірина розповідає про причини протесту: «Люди вирішили залишитися в сесійній залі, щоби їх почули, і щоб внесли це питання на сьогоднішню сесію. Не внесли, на жаль, цього питання — сесію відмінили. Але люди вирішили там залишитися, щоб хоч якимось чином нагадати про нас, про нашу проблему».

У міській раді пояснюють ситуацію: платити медикам не можуть, навіть якщо б хотіли. Адже обидві поліклініки були ліквідовані. Їхні працівники мали перейти на роботу до існуючих закладів, але не зробили цього.

Галина Слічна, директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР, розповідає: «Головний бухгалтер, бухгалтер, економіст, працівник із кадрів — всі звільнилися з роботи, тобто служби бухгалтерської в установі немає. Тобто ті люди, які мали би провести нарахування фінансового утримання даної установи».

Нагадаємо, у середу, 6 березня, увечері стоматологи поліклінік №3 та №5, які відмовилися від реформи закладів, захопили сесійну залу Львівської міськради. Медики заявили, що не покинуть приміщення ЛМР, допоки не отримають зарплатню з міського бюджету. Стоматологи провели у залі засідань усю ніч. Через це скасували сесію ЛМР, яка мала відбутися у четвер, 7 березня.

Додамо, що зарплатню не отримують працівники лише тих стоматологічних поліклінік, які відмовилися реформуватися і перетворитись у неприбуткові комунальні підприємства. Йдеться про реформу комунальної стоматології, за яку депутати Львівської міської ради проголосували ще в лютому 2017 року. Вона полягає у перетворенні комунальних стоматполіклінік у неприбуткові ЛКП, де лікарі мають право офіційно встановити плату за свої послуги та таким чином заробляти собі на зарплату та утримання закладів. Водночас депутати передбачили відшкодування надання безоплатної стоматологічної допомоги пільговим категоріям львів’ян. У такий спосіб міськарада вирішила перевести комунальну стоматологію на самоокупність і не витрачати з міського бюджету гроші на зарплату стоматологам.

Працівники поліклінік №3 і №5 відмовились реформуватись і тому з липня 2017 року і досі не отримують зарплатні. Вони періодично блокують роботу Львівської міської ради та влаштовують акції протесту, оскільки і надалі хочуть отримувати зарплатню з міського бюджету, а також масово подають до судів через рішення ЛМР. Як повідомляв ZAXID.NET у липні 2018 року керівник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб, частина працівників цих закладів втомились протестувати і вже погодились на реформу, однак інша частина продовжує протести.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here