Науковці НУ «Львівська політехніка» кафедри органічної хімії вдосконалили свій витвір – гідрогелеві пов’язки, які презентували у 2015 році. Тепер спроектували ціле покривало, яке дозволяє надати першу допомогу при опіках на великій площі шкіри.

Полотно на 80% складається із води, решта синтетичний армований полімер. Покривало має охолоджувальну дію і підтримує водний баланс рани.

«Застосування цих гідрогелевих покривал ми передбачали для надання долікарської допомоги при транспортуванні хворих з великими опіками на великій площі. Ними можна обгорнути дитину», – розповідає старша наукова співробітниця кафедри органічної хімії Наталія Носова.

Полотно вже готують до серійного виробництва. А от для раномоделюючих пов’язок у вигляді пасти лише шукають виробника. Це теж новинка кафедри. На глибокі поранення гідрогель витискають із двокамерного шприца.

«За 30 секунд така пов’язочка втрачає текучість, а за 1-1,5 хвилини є повністю сформованою. Рекомендовано таку пов’язку зафіксовувати бандажем. Тоді вона має більший термін використання», – додала наукова співробітниця кафедри органічної хімії Ірина Дронь.

Окрім цієї пов’язки є й така, що не потребує фіксації. Таку пов’язку можна використовувати як кровоспинний засіб при пораненнях. Проти опіків та для відновлення тканин. Після використання пов’язку можна викинути в органіку і вона розпадеться.

Гідрогелеві пов’язки, які презентували ще у 2015 році, зараз можна знайти в київських аптеках або ж замовити онлайн. Лікарі надсилають схвальні відгуки. Адже пов’язки допомагають при лікуванні трофічних виразок, діабетичної стопи та пролежневих ран.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here