На Львівщині почався проект, у межах якого медики зі Львова обстежують сільських мешканців. Усім охочим вимірюють артеріальний тиск та рівень цукру у крові. І у кожному селі виявляють людей, яким потрібно негайно іти до лікарні.

Тиск у пані Оксани із села Дмитрів у нормі, а от із цукром у крові 10.8 треба негайно звертатись до лікаря. Із такими показниками, каже жінка, живе уже 10 років.

«На препаратах сиджу і все, а що більше. Ще стреси допомагають. Тиск спадає», – поділилась жінка.

Цукор у крові мешканців села вимірюють з допомогою мобільного глюкометра. Верхня межа норми, зазначає медсестра, – 5,5-5,6 на пристрої. Також про негаразди зі здоров’ям сигналізують сухість у роті, спрага та часте сечовипускання.

«Звертатися потрібно до сімейного лікаря, а він вже скеровує до вузького спеціаліста ендокринолога і він вже тоді консультує», – розповіла процедурна медсестра Ольга Петряєва.

Рекорд у цьому селі поставив пан Софроній. У чоловіка глюкометр зафіксував 19,3 цукру у крові. Про це чоловік знає, але до життя ставиться із гумором.

«Дві таблетки відкинув так, як лікарі казали, приймаю домашні вироби і цукор понижується і розріджується кров. От я то відкинув, бачите, який я мудрий став», – сказав після обстеження пан Софроній.

Хоч і у селі є ФАП, та рівня цукру тут не міряють. Тому місцевим до вподоби, що до них приїхали лікарі.

«Тиск вдома або тут в амбулаторії. А кров в нас на цукор не замірюють. Останній раз здавала аналіз крові на цукор, коли була вагітна, три роки назад», – поділилась Ольга Іськів, яка пройшла обстеження.

Сімейна лікарка радить перевіряти свій тиск вранці та ввечері. А за потреби негайно просити допомоги у фахівця.

«Пацієнти, хворі гіпертонічною хворобою, повинні вже пожиттєво приймати препарати, які контролюють і понижують той артеріальний тиск. Зараз ми більше використовуємо не ін’єкційні форми, як колись. Більше використовуємо таблетовані форми», – розповіла сімейна лікарка Юлія Мавдрик.

Проект «Медицина для людей» від «Об’єднання «Самопоміч» та медиків почався минулого тижня. Вже побували у селі Свірж та Митулин. Такі виїзди робитимуть до жовтня по 3-4 населені пункти щотижня.

«Протягом години до нас звернулося близько 25 людей і з них вже в трьох виявлено підвищений рівень цукру. У двох виявлено великий тиск, то їм в подальшому потрібно звертатися в районні центри для повного обстеження», – сказав керівник проекту «Медицина для людей» Ігор Зуб.

У четвер мобільний офіс прийде у село Бишів. А наступного тижня лікарі навідаються у Меденичі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here