Судинніхірурги лікарні такі операції проводили вперше і їм вдалося врятувати життя двох жінок

До Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги « швидка» привезла 55-річну львів’янку, в якої розірвалася аневризма черевного відділу аорти і розвинувся важкий геморагічний шок через велику крововтрату. Від початку розриву аневризми і до моменту госпіталізації до лікарні пацієнтка втратила 2 л крові. Ще 1,5 л втратила під час оперативного втручання. Навіть у найрозвинутіших країнах світу, як повідомила ZAXID.NET завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні Наталія Матолінець, летальність при таких діагнозах становить понад 90%.

Пацієнтку відразу взяли в операційну. Операція тривала майже п’ять годин. Судинні хірурги вирізали частину аорти, яка розірвалася, а на це місце поставили штучний протез. У жінки була велика крововтрата, тому їй довелося вливати компоненти крові.

Рівно через день судинні хірурги прооперували ще одну 57- річну львів’янку зі схожим діагнозом. У неї у черевному відділі аорти утворився тромб, який повністю перекрив рух крові до ніг. Якби хвору вчасно не прооперували, їй загрожувала ампутація нижніх кінцівок.

Після обстеження на комп’ютерному томографі пацієнтку відразу взяли в операційну. Судинні хірурги побоювалися, що можуть розвинуися незвворотні зміни у м’язах і шкірних покривах нижніх кінцівок. що призведе до ниркової недостатності та ампутації ніг. На щастя, все обійшлося. Ту частину аорти, де був тромб видалили, а на це місце поставили штучний протез.

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги такі операції провели вперше і провели успішно. Досі пацієнтів з такими діагнозами оперували в Львівській обласній клінічній лікарні і військовому госпіталі. У пацієнток після операцій, за словами Наталії Матолінець, були ниркова і дихальна недостатність, важка анемія. Але реаніматологам вдалося стабілізувати їхній стан і вчора пацієнток перевели у відділення судинної хірургії, де вони продовжать реабілітаційне лікування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here