Через зміну юридичної адреси Львівської обласної клінічної лікарні, податки працівників не будуть йти у бюджет міста. Львів втрачатиме 24 мільйони на рік.

Львівська обласна клінічна лікарня – один з найбільших медзакладів області. Тут працюють понад 2,5 тис. людей, отримують зарплату і сплачують з неї податок до міського бюджету. Та незабаром їхнє місце роботи юридично зміниться. Нове місце реєстрації шпиталю – закинута будівля реабілітаційного центру у Великому Любені. Відповідно і податок з доходів його працівників потраплятиме до бюджету селища.

«На сьогоднішній час це для нас, як би сказати, джекпот! Це утримання новозбудованого садочка, який ми цього року хочемо ввести, і облаштування нових дитячих майданчиків, доробити треба ще на деяких територіях вуличні освітлення, це є і капітальні ремонти шкіл», – не приховує радості голова Великолюбінської селищної ради Йосиф Фабрига.

За такий подарунок влада селища пообіцяла переказувати половину податку обласній клінічній лікарні. Таку схему придумав директор закладу Михайло Гичка. Він стверджує – йому бракує грошей на відновлення лікарні. Хоча зараз замовив ремонт власного кабінету. Та це мовляв за гроші благодійників. Михайло Гичка каже: «Це все позабуджетні кошти, тут жодного бюджетного кошту».

Обласна клінічна лікарня – заклад обласної ради. І лише цієї весни депутати двічі виділяли гроші на ремонти і обладнання. У березні – понад 13,5 млн грн. У травні – ще майже сім мільйонів. Хоча директор лікарні Михайло Гичка каже, що «з області мені мало що виділяли».

Ініціативу Михайла Гички, який теж є обласним депутатом, в облраді підтримали без застережень.

«Так як на сьогодні стан справ є такий, що знаходячись у місті Львові і сплачуючи у місті Львові ПДФО, від міста Львів, безпосередньо від львівської міської ради обласна клінічна лікарня не отримує нічого. Повністю її фінансування, покращення матеріальної бази і все решта цей тягар лежить на обласному бюджеті», – розповів начальник управління майном спільної власності ЛОР Віктор Кусий.

Львів же ж внаслідок такої схеми щороку втрачатиме 24 мільйони гривень.

«Це просто є ініціатива одного депутата Верховної Ради, який хотів під вибори зробити такий перформенс, порушивши всі правила й усі усталені норми. Звичайно, що все це вернеться назад, але чи поможе йому це на виборах – я не думаю», – розповів міський голова Львов Андрій Садовий.

У ДФС пояснюють, податок на доходи фізичних осіб – це основа усіх місцевих бюджетів. А за податковим кодексом люди мають його платити там, де працюють.

«Візьмемо для прикладу, підприємство головне знаходиться в Києві і має офіс в місті Львові, крім цього. За цих працівників, які працюють у місті Львові податок від фізичних осіб повинен надходити до місцевого бюджету Львова», – розповів начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДФС у Львівській області Володимир Коваль.

У листопаді минулого року у головному корпусі лікарні згоріла частина даху. Через вісім місяців після пожежі він досі накритий плівкою. Раніше адміністрація закладу збирала гроші на ремонт з працівників, і це спричинило скандал. Тепер, схоже, директор лікарні знайшов спосіб отримати гроші своїх працівників, не питаючи їх дозволу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here