Ангіограф, прилад для спеціального рентгенологічного дослідження кровоносних судин, який є в серцево-судинному центрі, вийшов із ладу. Із двох нових ангіографів, які має придбати Львівська обласна клінічна лікарня, на думку лікарів, жоден не залишиться в медзакладі. За словами медиків, апарати передадуть до Дрогобича та кардіолікарні, що на вул. Кульпарківській.

Понад місяць тому в серцево-судинному центрі Львівської обласної клінічної лікарні, який розташований на вул. Чернігівській, 7, вийшов із ладу єдиний мобільний ангіограф. Протягом чотирьох років на ньому обстежували пацієнтів зі складними патологіями судин, зокрема з ішемічною хворобою серця та інфарктом міокарда. Збій в апараті на початку квітня дали одразу два елементи: материнська плата, що керувала всіма режимами його роботи, а також коліматор. Деталі, хоч і намагалися замінювати, проте ангіограф знову зупинявся. Лікарі кажуть: він просто зносився. Відтак сотні хворих зараз залишаються без належної медичної допомоги.

Ще два місяці тому, 18 березня, в обласній клінічній лікарні відбувся тендер на закупівлю одразу двох ангіографів, на які з обласного та державного бюджетів виділили 50 млн грн. Обидва мали там же й залишитися. Проте згодом стало відомо, що один із них віддадуть в кардіоцентр на вул. Кульпарківській, а другий передадуть у міську лікарню Дрогобича. Тому сьогодні хірурги серцевого-судинного центру оперують пацієнтів мало не наосліп.

«То там зробимо хворому розріз, то в іншому місці. Може, й на судину якраз натрапимо. Добре, що маємо в таких операціях чималий досвід. Однак, виконуючи їх, ми залишаємо на тілі пацієнта зайві шрами. Побачити, яким є стан більших судин, нам допомагає ультразвук, менші він не продіагностує. На жаль, у період відсутності ангіографа, інсульт та інфракт стався не в одного хворого, дехто помер», – розповів науковий керівник серцево-судинного центру Ігор Кобза.

Тим часом у терапевтичному корпусі міської лікарні Дрогобича вже почали готувати кабінет, в якому розмістять ангіограф. Поставити його вирішили поблизу палати інтенсивної терапії.

«Зараз у нашому кардіовідділенні лікується три сотні пацієнтів з інфарктом міокарда. Окрім того, є хворі із хронічними патологіями, які б потребували коронарогрографії у плановому порядку», – розповів головний лікар Дрогобицької міської лікарні №1 Володимир Бігуняк.

У департаменті охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації пояснюють: розмістити ангіограф саме у Дрогобичі їм порекомендувало Міністерство охорони здоров’я в межах програми децентралізації медицини.

«Ми постійно намагаємося передавати обладнання в райони, щоби там медики також могли надавати тим, хто цього потребує, якісну діагностику. А вже високоспеціалізоване лікування мають проводити в обласному центрі», – пояснила директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

Медики серцево-судинного центру Львівської обласної клінічної лікарні звернулись до обласних та столичних інстанцій з вимогою негайно закупити ангіографи для своїх пацієнтів. Адже щороку вони оперують майже дві тисячі таких хворих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here