Лікарі-онкологи б’ють на сполох, адже в Україні катастрофічно бракує ефективних препаратів проти раку. Все тому, що частину з них не внесли в цьогорічний Національний перелік, відтак держава їх не закупить. А постанова Кабміну, яка набрала чинності 1 січня 2018 року, обмежила право регіонів на придбання і тих ліків, які зареєстровані в Україні, або ж не опинилися в Нацпереліку.

Тим часом до Львівського онкологічного центру, що розташований на вул. Гашека, 2а, щодня навідуються десятки хворих, які потребують хіміотерапії. Одним із таких пацієнтів є Михайло Онисько. У січні в 69-річного чоловіка виявили легеневу пухлину. Тому тепер щомісяця він повинен їхати сюди на процедури, препарати для яких частково оплачує сам.

«Один із них мені видають у лікарні, інший купую сам. Він коштує у межах 800 грн. Я повинен взяти три флакончики. Лікарі кажуть, що цей препарат мають завезти, проте лікування переривати не можна», – розповів Михайло Онисько.

Проте забезпечити таких пацієнтів ліками, закупленими за кошти державного бюджету, цього року навряд чи вдасться. Адже частина з тих, які в Україні рекомендувала використовувати ВООЗ, не ввійшла до Нацпереліку закупівель.

«Щоби потрапити до цього списку, препарат повинні застосовувати при лікуванні десяти найбільш поширених пухлин у людини – легеневій, грудневій та інших. Ще ліки мають виліковувати хворих, а не просто продовжувати їм життя, і бути недорогими», – пояснив завідувач хіміотерапевтичного відділення Львівського онкоцентру Ярослав Шпарик.

Зараз обласний онкоцентр ще отримує препарати, які замовили у 2016 році. Натомість, замовлених за минулий рік, сюди ще не надійшло.

«Наприкінці року до медзакладу можуть доставити величезну порцію тих чи інших ліків. Однак ті, хто мають онкологію, хворіють упродовж цілого року. Вони отримають один цикл терапії, але циклічність лікування – це, наприклад, кожні три тижні, а потім їм доведеться перервати лікування через неможливість його оплачувати», – пояснив заступник головного лікаря Львівського онкоцентру Олег Дуда.

Частину ліків, які зареєстрували в Україні чи не включили в Нацперелік, могли б закупити за гроші місцевих бюджетів. Проте в постанові Кабміну, що набула чинності 1 січня, зазначено: це можливо тільки в тому разі, якщо медичні заклади повністю забезпечили препаратами з того ж Нацпереліку. Пояснити те, як має відбуватися закупівля ліків, ZAXID.NET Новини попросили Міністерство охорони здоров’я України. Проте наразі ще не отримали відповіді на інформаційний запит.

До слова, за даними МОЗу, в Україні на рак хворіють понад 1 млн людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here