Від четверга, 2 квітня, у Львові робитимуть високоточну ПЛР-діагностику на наявність коронавірусу вже у двох лабораторіях. Крім обласного лабораторного центру МОЗ, до діагностики долучається лабораторія Львівського медичного університету. Про це повідомив міський голова Львова.

За його словами, для університетської лабораторії закупили 2 тис. німецьких наборів реагентів. Частину з них передадуть вже завтра.

«Разом з благодійниками купили 2 000 німецьких наборів реагентів для ПЛР-тестів та виділення РНК. Частину з них вже отримали та передаємо завтра в лабораторію Інституту епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Д. Галицького», — уточнив Андрій Садовий.

«Лабораторія медичного університету є однією з найкращих в Україні. Свого часу завдяки американському проекту в неї інвестували 3,4 млн доларів. Ця лабораторія на початковій фазі має робити 60 таких тестів на добу. Зараз ми працюємо над тим, що сюди також доставити обладнання і збільшити потужність. Я б хотів, щоб ми у Львові робили хоча б 500 ПЛР-тестів на добу», — додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, спочатку зразки біоматеріалів пацієнтів з підозрою на коронавірус возили в лабораторію Києва. Згодом ПЛР-тести почали робити у Львівському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я. Перші реагенти львівські медики отримали гуманітарною допомогою з Китаю. Перший тест у Львові провели 25 березня, він виявився негативним.

ПЛР-тестування – це лабораторне тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Ці тести дають можливість достовірно встановити як наявність, так і відсутність коронавірусу в людини, навіть до початку прояву симптомів.

Станом на 1 квітня лабораторно підтверджених випадків на коронавірус на Львівщині зафіксовано сім.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here