Переймати європейський досвід та ділитися українським. Львівський медичний коледж післядипломної освіти підписав угоду про співпрацю із клінікою у Потсдамі в Німеччині.

Клініка Ernst v. Bergmann розташована у маленькому містечку під Берліном. Загалом у комплексі працюють 4 тисячі людей. Із них майже півтори тисячі – допоміжний персонал. Оскільки клініка розташована поблизу столиці-мільйонника, конкуренція у медичній сфері досить висока. Аби не пасти задніх, тут створили власні навчальні заклади – Школу здоров’я та Симуляційний центр.

«Клініка розташована посередині маленького містечка Постдам. Воно не таке велике, як Львів. Там усього 200 тисяч людей. Тож головний корпус клініки має тисячу ліжкомісць, та 2,5 тисячі працівників. Втім місто стрімко розвивається, тому ми постійно потребуємо більше працівників і мудрих голів», – розповів голова правління клініки Ernst v. Bergmann Штефан Гребнер.

Ділитися досвідом німецькі лікарі приїхали і до Львова. Кажуть, не лише навчатимуть, а й вчитимуться самі.

«Я вважаю, що українська медицина дуже потребує співпраці з європейською медициною. Тридцять п’ять років тому я навчався у Львові. Нещодавно повернувся сюди. У Німеччині я тридцять років пропрацював дитячим лікарем. Зараз хочу зі своїми старими друзями спільно працювати у Львові», – розповів директор клініки дитячої медицини Ernst v. Bergmann Томас Ерлер.

У Львівському медичному коледжі післядипломної освіти навчання для медсестер проводять кожного буднього дня. Тут курси проводять із різних дисциплін. Таке підвищення кваліфікації, симуляції першої допомоги розвиває медицину регіону. У вівторок німецька клініка та медичний коледж післядипломної освіти підписали угоду про співпрацю. Розпочнуть із лекцій та майстер-класів у Львові.

«Будуть проводити в нас найрізноманітніші майстер-класи, тренінги для наших медичних сестер. Для того, щоб підняти рівень їхніх знань, уміння, а також, звичайно, поділитися своїм досвідом. І перейняти досвід від нас, тому що в нас також є багато чого вчитися, багато чого від нас переймати», – пояснила директорка медичного коледжу післядипломної освіти Леся Вовк.

Планують у коледжі післядипломної освіти перейняти не лише методики лікування, а й вдосконалити власні лікарні.

«Ми ж коли їдемо в європейські клініки, то ми переймаємо для себе все. Починаючи від принципів навчання, завершуючи тим, як облаштовувати палати, які будівельні матеріали використовувати, яка висота стелі має бути, якої якості підлога. Дезінфекційний режим і маса інших, ніби простих, зовсім непомітних для людей речей. Тому така співпраця є надзвичайно важлива», – пояснила директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

Перші заняття медиків Львова і Потсдама розпочнуться вже наприкінці жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here