Через недоліки при реконструкції перинатального центру звільнили чотирьох медиків. Двоє із них поновилися на посадах через суд

Личаківський райсуд Львова визнав незаконним звільнення Ігоря Ковальчука з посади завідувача акушерсько-фізіологічного відділення Львівського перинатального центру. Перинатальний центр має поновити медика на старій посаді, виплатити йому більш як річний заробіток та додаткові 50 тис. грн моральної компенсації. На рішення суду ще можуть подати апеляцію, однак в частині поновлення на посаді та виплати місячної зарплати воно виконується негайно.

Ігор Ковальчук є одним із чотирьох лікарів Львівського перинатального центру, яких у травні 2018 року звільнили за помилки будівельників при реконструкції центру. У самому наказі причина звільнення була сформульована як «самоусунення [медиків] від спостереження за здійсненням ремонтно-будівельних робіт».

Цьому наказу передував візит до перинатального центру групи обласних чиновників на чолі з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою. Під час візиту чиновників виявилося, що двері у приймальному покої надто вузькі, а приміщення рентген-кабінету і центрального стерилізаційного відділення взагалі неправильно облаштовані. Адміністрація лікарні, за словами самих лікарів, неодноразово звертала увагу на ці недоліки ще до візиту чиновників, однак їх так і не виправили. Коли ж про помилки будівельників дізнався голова ЛОДА Олег Синютка, то доручив підлеглим звільнити за це медиків.

Один із звільнених тоді медиків, заступник головного лікаря перинатального центру Ігор Прокопів розповідав, що після перевірки Олег Синютка під час наради доручив директорці департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірині Микичак підготувати перелік медиків, яких потрібно звільнити, заявивши, що «сліпий лікар працювати не може». Сам Ігор Прокопів ще у січні домігся скасування наказу про своє звільнення. Аналогічне рішення тепер прийняв і Личаківський райсуд щодо Ігоря Ковальчука.

Підстава для скасування наказу про звільнення є доволі простою – посадова інструкція завідувача акушерсько-фізіологічного відділення не передбачає спостереження чи тим більше контролю за проведенням ремонтів. Через це суддя Личаківського райсуду Львова Назарій Нор визнав наказ про звільнення незаконним і зобов’язав перинатальний центр виплатити Ігорю Ковальчуку зарплату за час його відсутності.

У рішенні суду не вказано повної суми, зазначено лише, що за кожен день вимушеного прогулу Ігор Ковальчук має отримати 98,7 грн. Зважаючи на те, що наказ про його звільнення діє з 23 травня, можна порахувати, що загалом Львівський перинатальний центр має виплатити медику близько 35 тис. грн.

Окрім цього суд задовольнив вимогу Ковальчука сплатити йому 50 тис. грн моральної компенсації та відшкодувати судові витрати, а це ще 9,2 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here