Львівських медиків звинувачують у тому, що вони не справляються з вчасною діагностикою коронавірусу і на результати ПЛР-тестів доводиться довго чекати. Але це пов’язано з тим, що у Львові фіксують рекордну в Україні кількість хворих на коронавірус. Тож самих зразків на аналізи надходить дуже багато. Тим не менше, Львів проводить чи не найбільше тестів серед всіх міст України. Наприклад, за останню добу дослідили проби 800 людей. Левову частку аналізів — понад 600 — зробив Лабораторний центр МОЗ.

До досліджень приєдналися й лабораторії Інституту епідеміології та гігієни та Держпродспоживслужби. Про результати аналізів повідомляють і більшість приватних лабораторій. Інфікованих людей, які виявляють «приватники», тепер теж почали вносити до статистики.

Якщо кілька тижнів тому на результати ПЛР-тестів доводилося чекати до двох тижнів, то тепер дослідження тривають кілька днів. Аби розвантажити чергу в чотири тисячі проб, львів’яни місяць тому звернулися до лабораторій Тернополя, Кропивницького і Києва. Але там прерогативу надають тестуванню місцевих мешканців, тож на результати з інших міст теж доводилося почекати. Останні проби до Тернополя везли орієнтовно 10 днів тому. Зараз у лабораторному центрі кажуть, що справляються самотужки — за добу проводять 400-600 ПЛР-досліджень.

«З минулого тижня черг уже немає. Ми вийшли умовно на нуль, хоча проби доставляються практично весь час і протягом усього робочого дня… Але ми розуміємо: є райони, де не завжди виходить зранку приїхати», — розповідає в. о. директора Лабораторного центру МОЗ Олег Когут.

Проте декілька аналізів все одно сьогодні повезуть до столиці.

Тим часом працівники Лабораторного центру вже чотири місяці працюють 12 годин у день і без вихідних. «Вони вже фактично забули свої сім’ї. Вони ще тут не ночують, але працюють постійно з 9 ранку до 9 вечора. Практично робота проводиться без перерви і без вихідних. Безумовно, що це накладає відбиток і на фізичну, і на моральну втому», — додає Олег Когут.

Нещодавно Міністр охорони здоров’я заявив про звільнення керівника Лабораторного центру МОЗ Романа Павліва. Усе — начебто через велику чергу на результати ПЛР-тестування.

«Ота ситуація, де нас негативно оцінили зі сторони Міністерства охорони здоров’я, вона мені дещо дивна, — каже Олег Когут. — Можливо, це було пов’язано з тим, що був період, коли в нас накопичилася дуже велика кількість досліджень. Частина з них, напевно, і не мала проводитися. Тому що там були й випадки, коли люди за кордон їздили, комусь просто хотілося обстежитися. Ми не можемо це відсепарувати, бо ми не бачимо як, кому і для чого цей тест потрібний».

Попри все, до Лабораторного центру щодня звертаються з питанням, чому результатів доводиться чекати так довго.

«Я би хотів, щоб всі зрозуміли: є технологічний процес проведення цих досліджень, тобто в лікарні відбирають пробу, умовно, сьогодні. І не завжди сьогодні, інколи на другий день нам їх привозять, а вважається, що вже день пройшов», — додає заступник директора Лабораторного центру МОЗ Львівщини Олег Когут.

Далі проби готують до аналізу, тоді їх досліджують. Після того Лабораторний центр проводить уже бюрократичну роботу: виписують результати, надсилають до лікувальних закладів. Зараз у кращому випадку на все це витрачають два дні. У гіршому — три, можливо чотири доби.

Нагадаємо, Львівщина стала лідером в Україні за кількістю хворих на коронавірус. Загальна кількість інфікованих Covid-19 в області наближається до 5 тис. Під час візиту до Львова 22 червня міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що звільнить із посади керівника Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Романа Павліва. За його словами, нинішнє керівництво не справляється з тією кількістю тестів, які щодня надходять до лабораторій Центру, і зняти величезну чергу, яка була донедавна, вдалося лише завдяки лабораторіям інших міст.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here